تعداد بازدید خبر: 559
1397/06/03-09:26
طرح استعدادیابی مراکز 9 گانه آینده فوتبال کشور را تضمین می کند
رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال معتقد است اجرای طرح استعدادیابی مراکز تربیت بازیکنان نخبه مناطق 9 گانه کشور می تواند تاثیر چشمگیری در رشد و توسعه فوتبال ایران خصوصا پیشرفت تیم های ملی در رده های مختلف سنی داشته باشد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، فریدون معینی در خصوص اجرای مرحله دوم این طرح که از 26 تا 28 مرداد ماه برگزار شد اظهار داشت: در مرحله نخست استعدادیابی این طرح بازی های بازیکنان زیر 14 سال مستعد در مناطق مختلف زیر نظر گرفته شدند و استعدایابی بین حدود 800 بازیکن در سراسر ایران صورت پذیرفت. در نهایت طی تورنمنتی سه روزه بازیکنان برگزیده جهت اجرای برنامه های هدفمند آموزشی انتخاب شدند. 25 بازیکن برتر در هر منطقه انتخاب شدند که زیر نظر یک سپرست و یک مربی فعالیت خودشان را دنبال می کنند. البته این مربیان جهت اجرای برنامه های آموزشی همسو و هماهنگ یک دوره آموزشی پیرامون پکیج کامل یک ساله را سپری کرده اند به شکلی که با توجیه شکل تدریس مورد نظر فعالیت خودشان را آغاز می کنند. بر این اساس در مرحله دوم طرح آموزش 225 بازیکن برگزیده در 9 منطقه به شکل هدفمند دنبال می شود. 
معینی همچنین گفت:اجرای این بخش از برنامه در سال 97 شروع شد و پس از پایان یک فصل سه ماهه از کلیه مربیان و روسای کمیته جوانان دعوت کردیم تا در تهران حضور پیدا کنند و پیرامون فعالیت هایی که تا کنون انجام داده اند توضیحاتی ارائه دهند. در واقع روند اجرای برنامه ها به دقت دنبال می شود تا بدانیم همه چیز به درستی پیش می رود و مشکلی وجود ندارد. در همان مقطع به مربیان اعلام شد در نیمه دوم مردادماه برای حضور در یک تورنمنت که مرحله دوم استعدادیابی است آماده باشند. در این مرحله 44 بازیکن انتخاب می شوند که در کنار تیم کنونی زیر 14 سال در یک تورنمنت حاضر می شوند و تیم اصلی زیر 14 سال ما به این شکل انتخاب خواهد شد.
رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ما در ابتدای کار به همه تیم ها و بازیکنان اعلام کردیم در اینجا به دنبال نتیجه گرفتن و قهرمان شدن نیستیم. هدف ما شناخت میزان توانمندی و مهارت ها و کشف استعدادهاست. باید بگویم مسابقات و مرحله دوم در مشهد مقدس با حمایت و همراهی هیات فوتبال استان ، دانشگاه فردوسی مشهد و فدراسیون فوتبال به بهترین شکل ممکن برگزار شد. من به جرات در این خصوص می توانم بگویم که 80% بازیکنان حاضر در این مرحله می توانند در آینده ای نزدیک در لیگ برتر فوتبال باشگاههای کشور حضور پیدا کنند. در واقع 9 تیم ملی در این رده سنی آموزش دیده اند که ظرفیت فنی بسیار بالایی را ایجاد کرده و اقدام خوبی انجام شده که در آینده فوتبال کشور در تمامی رده های سنی تاثیرگذار خواهد بود و در واقع این طرح می تواند آینده فوتبال کشور را تضمین کند. از این پس برنامه ما همین است که چنین برنامه هایی را با تعیین اهداف و چشم انداز مورد نظر به شکل استراتژیک دنبال کنیم تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.