تعداد بازدید خبر: 1142
1394/10/20-12:32
کفاشیان: آینده فوتبال در دست شما مسئولان مدارس فوتبال است/
 رئیس فدراسیون فوتبال در مراسم دوازدهمین نشست مسئولان استانی مدارس فوتبال کشور حضور یافت و دقایقی را برای شرکت کنندگان صحبت کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم دوازدهمین نشست مسئولان استانی مدارس فوتبال کشور گفت: مدارس فوتبال هر سال مورد بررسی قرار می‌گیرد در مورد مربیان، نحوه، فعالیت و .. مورد بررسی قرار می‌گیرند و مدارس بهتر انتخاب می‌شوند. امسال دو فستیوال بزرگ داشتیم که 31 استان در بخش آقایان و 26 استان در بخش خانم‌ها حضور داشتند. سعی می‌کنیم برای این مدارس شناسنامه تهیه کنیم تا به فوتبال پایه کمک کنند.
وی در ادامه بیان کرد: والدین، فرزندان خود را به مدارس فوتبالی بفرستند که مورد تأیید فدراسیون باشد. بعضی مدارس فوتبال به صورت غیر قانونی تشکیل شده‌اند که آنها مورد تأیید فدراسیون نیست و صلاحیت ندارند.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بحث اصلی مدارس فوتبال این است که از بازیکنانی که در مدارس و وزارت آموزش و پرورش هستند، استفاده کنیم. این دانش آموزان آینده فوتبال را تشکیل می دهند و با راه اندازی مدارس فوتبال و با تلاشی که داشتیم در بخش مدارس فوتبال برنامه ریزی کردیم و توانستیم نظم خاصی را به مدارس فوتبال بدهیم. راه درازی پیش رو داریم تا برنامه های خود را به بهترین نحو اجرا کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا سرمایه گذاری بسیار بالایی را بر روی ورزش های پایه فوتبال و فوتسال دارند و امتیاز های خوبی را برای آن در نظر می گیرند. ما نیز بودجه ای را برای برگزاری فستیوال ها و مدارس فوتبال گذاشته ایم و درکنار فیفا برنامه های خود را اجرایی می کنیم. خوشبختانه با گزارشاتی که به فدراسیون جهانی فوتبال فرستاده ایم مورد تقدیر آنها قرار گرفته و امکانات خوبی را در این زمینه از آنها می گیریم.
وی افزود: بحث فوتسال که اهمیت بسیار بالایی دارد و به دلیل اینکه در بخش المپیک فوتسال جایگزین فوتبال شده است، باید برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم و با همکاری های دوجانبه با آموزش و پرورش در بخش بانوان و اقایان بتوانیم همانطور که در آسیا حرف اول را می زنیم در المپیک نیز عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.
وی در پایان گفت: از شما به دلیل زحمات و تلاشهایتان که بسیار خوب و دقیق بحث مدارس فوتبال پایه را پیگیری کرده و در راستای توسعه و رشد این کار تلاش کرده اید، تشکر می کنم. آینده فوتبال در دست شما مسئولان مدارس فوتبال است و با تلاشهای شما فوتبال پایه بدون تردید در مسیر رشد قرار خواهد گرفت.