تعداد بازدید خبر: 862
1396/02/20-22:00
پیروانی: قول می دهم نماینده شایسته برای کشورمان در جام جهانی باشیم/
سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان درباره دو دیدار تدارکاتی برابر سنگال گفت: تیم ملی جوانان ایران برابر تیمی  به میدان رفت که در جام جهانی قبلی در بین 4 تیم صعود کننده به مرحله نهایی قرار داشت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امیر حسین پیروانی، سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: ابتدا تشکر ویژه ای از فدراسیون فوتبال به خاطر فراهم کردن شرایط مطلوب برای ملی پوشان و انجام دو بازی بسیار خوب با سنگال، دارم. چرا که این دو بازی به ما کمک می کند تا آماده سازی مناسبی برای جام جهانی داشته باشیم.
وی درادامه بیان کرد: تیم ملی جوانان از دو سال گذشته تمرینات مستمری را برگزار و در این مدت بازیکنان خوبی را جذب کرده و با آنها اردوهای مستمری را پشت سر گذاشته تا در جام جهانی با آمادگی بالا و کامل حضور داشته باشیم.
وی درادامه درباره عدم حضور برخی از بازیکنان در تیم ملی جوانان گفت: گلایه من این است که بعضی از تیم ها همکاری لازم را با تیم ملی جوانان نداشته و چندین بازیکنی که در دور مقدماتی و مسابقاتی که برای کسب سهیمه جام جهانی بود و ما را همراهی کردند، اکنون در اختیار نداشته و به اجبار از پیکره تیم جدا شدند. در واقع  مجبور شدیم چند بازیکن جدید را جایگزین آنها کنیم. امید نورافکن در تیم استقلال در  جام باشگاههای آسیا است، طاهران و بهرامی در تراکتورسازی هستند که باید در فینال جام حذفی به رقابت بپردازند. دو بازیکن دیگر در تیم نفت تهران حضور داشته و درگیر مسابقه جام حذفی هستند، تیم فولاد خوزستان به  نجاریان اجازه حضو در هیچ یک از تمرینات را نداد و تیم استقلال خوزستان نیز بازیکن مد نظرمان را در اختیار تیم نگذاشت.
سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ادامه داد: این ملی پوشان، بازیکنان تاثیر گذاری برای تیم ملی جوانان بودند که در اختیار نداشتیم و مورد کم لطفی قرار گرفتیم. در واقع انتظار حمایت بیشتری را از باشگاهها داشتیم. این موضوع هیچ چیز از شایستگی بازیکنانی که در کنارمان بودند را کم نمی کند و بازیکنانی که جایگزین شدند، نشان دادند که بهترین هستند.
وی درباره دیدار برابر سنگال گفت: این تیمی که با آن بازی کردیم، یک تیم آسیایی نیست. تیم ملی زیر 20 سال سنگال است که  در دور قبل جام جهانی به جمع چهار تیم برتر راه پیدا کرده است و مدعی قهرمانی است. بازیکنان لژیونر زیادی دارد که برخی از آنها در بارسلونا بازی می کنند و در شرایط  بسیار خوبی قرار دارند. این تیم فردا تهران را ترک می کند تا در رقابتهای جام جهانی حضور یابد.
پیروانی گفت: تیم ما محک خوبی خورد و بچه ها حدود 70 تا 80 درصد از خواسته های تاکتیکی کادر فنی را به مرحله اجرا گذاشتند. یکسری برنامه در چند روز باقیمانده باید به مرحله اجرا بگذاریم تا تیم با آمادگی مطلوبی به مسابقات اعزام شود. ما با تمام پتانسیل تیم ملی در مسابقات کره جنوبی حاضر نمی شویم اما این قول را می دهم که با تمام وجود وداشته های خود به میدان برویم و نماینده شایسته ای برای کشورمان باشیم.
سرمربی تیم ملی در پایان درباره میزبانی استان البرز گفت: از میزبانی استان البرز و اداره کل ورزش و جوانان این استان تشکر می کنم. حدود 8 دوره آموزش مربیگری در این استان برگزار کرده ام. شهر کرج دارای مربیان جوان و با انگیزه  است. قطعا فوتبال کرج مربیان خوبی را به فوتبال کشور معرفی خواهد کرد و آینده درخشانی خواهد داشت.
گفتنی است، تیم ملی جوانان فوتبال کشورمان در رقابتهای جام جهانی 2017 کره جنوبی حضور خواهد داشت و روز شنبه 23 اردیبهشت ماه مراسم بدرقه این تیم برای اعزام به جام جهانی برگزار خواهد شد.