تعداد بازدید خبر: 1948
1394/10/28-23:00
سرمربی تیم ملی امید کشورمان پس از پیروزی شاگردانش مقابل چین گفت: دلیل ایجاد تغییرات زیاد در ترکیب تیم تقسیم انرژی بازیکنان است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، محمد خاکپور در نشست مطبوعاتی پس از دیدار ایران و چین گفت: مردم ایران شب گذشته پیروزی بر جام را جشن گرفتند که آن را تبریک می‌گویم و من هم این پیروزی را به رییس جمهور، دکتر ظریف و دولتمردان ایران تقدیم می‌کنم.
وی ادامه داد: امشب بازی خوبی دیدیم، البته بازی خیلی سختی بود. تحت ‌فشار رسانه‌ها قرار گرفته بودیم و هجمه‌های زیادی به تیم ما وارد شد. مجبور شدیم تغییرات زیادی داشته باشیم تا انرژی بازیکنان‌ را برای بازی بعدی حفظ کنیم. 
خاکپور افزود: چین جوانمردانه و عادلانه بازی و ما در این بازی خیلی سخت تلاش کردیم و به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم و به آنها افتخار می‌کنم که زحمت کشیدند. آنها نهایت تلاش خود را انجام دادند و امیدوارم در بازی‌های بعدی هم موفق باشیم.
سرمربی تیم ملی امید کشورمان در ادامه گفت: من مربی خوش ‌شانسی هستم چراکه 23 بازیکن آماده و هم سطح دارم که واقعا انتخاب 11 بازیکن از بین آنها کار بسیار سختی اس و با توجه به فشردگی بازی‌ها مجبور هستیم که ترکیب خود را تغییر بدهیم.
وی همچنین در خصوص گروهی که ایران در آن حاضر بود، گفت:  گروه ما یکی از سخت‌ترین گروه‌ها بود. مقابل قطر میزبان کردیم، سوریه که واقعا تیم قدرتمندی نشان داد و تیم چین که علیرغم سه باخت عملکرد خوبی داشت. برای ما فرقی نمی‌کند که به عنوان تیم دوم یا اول صعود می‌کردیم، ما باید برای قهرمانی بجنگیم و هر بازی برای ما حکم فینال را دارد.
وی درباره رویارویی ایران با ژاپن در مرحله بعدی تاکید کرد: ژاپن یکی از بهترین تیم‌های سازمان‌یافته این مسابقات است. فکر می‌کنم بازی بسیار دشواری مقابل این تیم خواهیم داشت اما آنها را به چالش خواهیم کشید. مهمترین مسئله این است که خوب ریکاوری کنیم و تیم را برای این دیدار آماده کنیم.
خاکپور افزود: پس از باخت مقابل قطر در این چند روز همجمه رسانه ای روی تیم و بازیکنان بسیار زیاد بود. با وجود اینکه تیم خوب بازی کرده بود و این هجمه باعث شد تا چشمی پس از پایان بازی امروز در رختکن اشک بریزد. دلیل باخت مقابل قطر من هستم و از همه درخواست دارم از بازیکنان نهایت حمایت را داشته باشند.