تعداد بازدید خبر: 698
1394/11/10-17:15
دکتر علیزاده: فوتبال بدون دانش رشد نخواهد کرد/
رئیس آکادمی ملی فوتبال در اولین دوره آنالیز تمرین و مسابقه و طراحی تمرین در فوتبال گفت: شرکت در این دوره ها باعث می شود تا علم تان به روز شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ دکتر محمد حسین علیزاده؛ رئیس آکادمی ملی فوتبال گفت:  امیدوارم این دوره آموزشی برایتان پربار و مفید محسوب شود و از شما می خواهم تمام تلاش خود را برای استفاده بهینه در این دوره بکار گیرید.
وی در ادامه بیان کرد: کمیته آموزش و آکادمی ملی فوتبال با همکاری یکدیگر این دوره را برگزار کرده که امیدوارم به بهترین شکل ممکن به پایان برسد. ضمن اینکه مدرسی که برایتان انتخاب کرده ایم بدون شک برترین نکات فنی و آنالیز فوتبال را در اختیارتان قرار می دهد و انتظارمان از شما این است که با فراگیری دانش های به روز و تعلیم شما به شاگردانتان، شاهد رشد و موفقیت هر چه بیشتر فوتبال باشیم.
رئیس آکادمی ملی فوتبال گفت: تصور من این است که یکی از مشکلات عدیده در فوتبال، روش نادرست و ناکافی در آنالیز تمرین و مسابقه و طراحی تمرین است. فوتبال ما روند خوبی را دارد و با یک انسجام کامل حرکت می کند اما در سطوح برتر و یا پایه، باید افرادی را تربیت کنیم که این بخش به خوبی بشناسند و در واقع نکته شفا بخش بازیها حضور افرادی است که علم کافی و به روز در آنالیز تمرین و مسابقه و طراحی تمرین داشته باشند.
دکتر علیزاده ادامه داد:کارآمد بودن در فوتبال، نیازمند دانش کافی به صورت تئوری و عملی است که با برگزاری این دوره ها سعی می کنیم مقدمات کارآمد بودن نیروهای جوان را فراهم کنیم تا با فعالیتهای خود زمینه ساز فوتبالی موفق و رو به جلو باشیم. در واقع آکادمی ملی فوتبال در چند بخش فعالیتهای آموزشی خود را از گذشته تاکنون ادامه داده تا بتوانیم در راستای علمی سازی فوتبال گام مفیدی برداریم. در هفته گذشته دوره بدنسازی فوتبال را برگزار کرده و قصد داریم تا دروه های GPS و کنترل بازی نیز برگزار کنیم.
وی در پایان گفت: حضور شما نشان می دهد که یکی از نیازهای فوتبال ما برگزاری دوره های مختلف در آنالیز فوتبال بوده و سعیمان بر این است تا با برگزاری دوره های مختلف در راستای این امر گام های ارزنده ای برداریم. باور ما در آکادمی ملی فوتبال بر این است که فوتبال بدون دانش رشد نخواهد کرد. با نیروی جوان، علاقمند و پر شوری که در فوتبال ایران داریم باید با برگزاری دوره ها، نیروهای خود را تربیت کنیم تا بتوانیم در فوتبال اثر بخشی مفیدی داشته باشیم.