تعداد بازدید خبر: 457
1397/10/05-19:10
سرمربی تیم ملی گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا باید ببیند که بزرگان فوتبال ایران کنار تیم خودشان هستند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، کارلوس کی روش – سرمربی تيم ملی در ابتدا گفت: در ابتدا اول از همه پیغامهای تبریک که از مردم خوب ایران برای کریسمس تبریک گفتند و دریافت کردم تشکر می‌کنم. برای همه مردم خوب ايران، دوستانم و همه کسانی که پیام فرستاند برایشان بهترين آروزها و آروزی موفقيت و سلامت دارم.  امروز 26 دسامبر است، روزی که ما رسما سفر خودمان را برای این ماجراجویی که پیش روز داريم آغاز و آماده پرواز هستیم.
وی افزود: با اسامی که امروز اعلام شد آماده پرواز کردن شده ايم. ضمن اينکه مراتب تحسین و تشکر خودم را از همه بازیکنان و آنهایی که با حضور داشتند اعلام می‌کنم. برخی از اوقات مربی بودن کار راحتی نیست و برخی مواقع آرزو می کن که کاش آن روز اتفاق نیافتد ولی مجبور می شويم که تصميماتی را بگیریم. قطعا آن بازیکنان هم بايد به خودشان افتخار کنند و اميدوار هستيم که به اين تيم هم افتخار کنند و قطعا آن بازیکنان با ما هستند و ما به هيچ عنوان از هم جدا نیستیم. 
کی روش ادامه داد: متاسفانه شکی نداريم که موج مصدوميتهایی که ما با آن مواجه بوديم من را مجبور کرد تا يک سری از نظراتم را با شرایط موجود تطبیق بدهم. البته اعتقاد کامل دارم که تصمیمات گرفته شده تصميمات خوبی هست و اين نه تنها برای بازیکنانی است که در اينجا حضور دارند بلکه برای بازیکنانی که جايگزین بازیکنان مصدوم شده و در اينجا حضور دارند، عملکرد خوبی خواهند داشت.
سرمربی تیم ملی گفت: هنوز با مصدومیت‌های بازیکنانی مثل جهانبخش روبرو هستیم و با کمال احتیاط وضعيت او را پیگیری می کنيم. تا یک هفته آینده به صورت جداگانه تمرين خواهد کرد و به تیم و بعد از بازی با قطر به ما ملحق خواهد شد. مراعات او را می‌کنیم تا زودتر خوب شود.
و‌ی در خصوص وضعیت قلی زاده ا‌دا‌مه دا‌د: ما باید ا‌ز ا‌ین با‌زیکن مراقبت کنیم و تا وقتی که باشگاهش اجازه می‌دهد او ر‌ا پیش خودمان نگه می دا‌ریم تا مداوا شو‌د، ا‌ما ا‌گر د‌ر ا‌ین بین در دقیقه 90 مصدومیتی هم پیش بیاید، ا‌ین با‌زیکن ر‌ا جایگزین خواهیم کر‌د و امیدوارم با‌ ا‌ین تصمیماتی که می‌گیریم خدا هم به ما کمک کند.
کی‌روش در جواب این سوال که تیم ملی نسبت به جام جهانی تغییراتی داشته و تجربه حضور در روسیه چقدر می‌تواند به تیم ملی در امارات کمک کند، اظهار داشت: تجربه داشتن، موضوع بسیار مهمی است اما توانایی استفاده از تجربیات از آن هم مهم‌تر است. الان که ۲۶ دسامبر است واقع‌بینانه باید بگوییم که فقط ۱۲ روز با اولین بازی در جام ملت‌ها فرصت داریم و این یعنی اینکه ۱۲ روز فرصت داریم آماده شویم و در این فرصت فقط ۵ یا ۶ جلسه جدی تمرینی خواهیم داشت و باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم و به سطحی از آمادگی برسیم تا برای بازی با یمن آماده باشیم. 
وی افزود: باید از نظر تاکتیکی و پایه‌ای تمرینات گذشته را مرور و ادامه دهیم و باید بگویم که به بازیکنانم اعتماد دارم اما مسابقات جام ملت‌های آسیا بسیار سخت است و برای همین است که در ۴۰ سال گذشته تیم ملی ایران نه تنها قهرمان نشده بلکه به فینال هم نرسیده است، اما برخی تظاهر می‌کنند که کار ما راحت است ولی من می‌گویم که قهرمانی در آسیا مثل خوردن کیک آسان نیست.
سرمربی تیم ملی ادامه داد: ما شانس خوبی داریم چراکه در ۸ سال گذشته پیشرفت خوبی داشته ایم، اما برخی کارشناسان تصور می‌کنند که برای خوشحالی آنها بقیه تیم‌ها خوابیده‌اند و پ‍یشرفتی نداشته اند. من از شما می‌پرسم که آیا قطر، امارات، ویتنام، عراق و... در این سال‌ها خوابیده‌اند؟ آیا عربستان و بقیه تیم‌ها دست روی دست گذاشته‌اند؟ خیر! اما می‌دانیم که چرا آنها این حرف‌ها را می‌زنند، چون می‌خواهند بگویند کار ما راحت است تا ما از تنها هدفی که داریم دور شویم تا به ما لطمه بزنند تا نتوانیم به هدفی که داریم دست یابیم.
وی ادامه داد: آنها می‌خواهند دستاوردهای ما را تحقیر وکوچک کنند اما ما روی خودمان حساب می‌کنیم و آن طور که به بازیکنانم گفتم اگر راه رسیدن به موفقیت را مانند یک کوه در نظر بگیریم، هدف ما نوک قله است و در این راه صعود کردن کار سخت و دشواری است و در این راه کسی دست ما را نمی‌گیرد، اما هل دادن راحت است و گاهی با یک هل دادن و حتی فوت کردن کسی از روی کوه سقوط می‌کند. این گروه تیم ملی شامل بازیکنان و کادر تیم تمام تلاششان را انجام می‌دهند و با حمایت هواداران تمام تلاش خود را در جام ملت‌ها انجام خواهند داد. 
کی‌روش در مورد اینکه چه نگرانی قبل از شروع جام ملت‌های آسیا دارد؟ عنوان کرد: توقع هیچ گونه کمک‌ حمایتی که به سمت ما بیاید و بخصوص در امر داوری را نداریم، فقط امیدواریم داوران منصفانه و عادلانه تصمیم بگیرند. مهم این است که در خودمان تمرکز کنیم و اهدافمان را پیش ببریم. در این صورت شانس‌مان بسیار زیاد است. ما باید به فکر خودمان باشیم و هیچ توجیهی قابل قبول نخواهد بود. ما قدم به عقب نخواهیم گذاشت. توقع‌مان این است که متحد باشیم، امیدواریم برنامه‌ای را که تدوین کرده‌ایم به خوبی پیش ببریم و فدراسیون هم در امارات در کنارمان باشد.
وی افزود: باید با تمام سلاح‌هایی که در دست داریم در امارات حضور پیدا کنیم. ما نیاز داریم بزرگ ‌ترین بازیکنان ایران مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و... کنارمان باشند. آنها کنار تیم خودشان حضور یابند و کنفدراسیون فوتبال آسیا ببیند که بزرگان فوتبال ایران کنار تیم خودشان هستند. ما احتیاج داریم نایب رئیس AFC به صورت تمام وقت و با تمرکز کامل کنار تیم حضور یابد و راجع به همه مسائلی که بیرون از زمین است کنارمان باشد. هیچ راهی وجود ندارد که ایران بخواهد این مسئله را که علی کفاشیان نایب رئیس AFC است را نادیده بگیرد. 
کی روش ادامه داد: در خواست عاجزانه من این است که آقایان برای سه هفته تمام صحبت‌ها و حرف‌های دیگر را کنار بگذارند و کنار تیم ملی باشیم. آیا این مسئله آنقدر سخت است که در این مدت پرچم سفید رنگ صلح را بالا ببریم و دست از تمام تهمت‌ها و حرف‌هایی به این شکل تلافی‌جویانه و تهمت‌ها برداریم. آیا این مسئله اینقدر سخت است. ما باید در این مدت همه کنار تیم ملی باشیم.
وی تاکید کرد: می‌دانیم چه افرادی هوشیارانه قصد ایجاد دو دستگی در تیم ملی را دارند و می‌خواهند به آرامش تیم ما لطمه بزنند. یکی از همکاران شما تلاش کرد با دروغ‌هایی که آقای مسعودی بیان می‌کرد با حرف‌های نادرست و نابحقی که مطرح می‌کرد به تیم ملی لطمه بزند. دیدید چه مشکلاتی برای تیم ملی ایجاد کردند، آیا واقعا سخت است بزرگان فوتبال ایران مثل علی پروین، علی دایی، فرهاد مجیدی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، کریم باقری، امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام کنار تیمشان باشند؟ تیم ملی باید ثابت کنند که بزرگان فوتبال ایران کنار تیم هستند.