تعداد بازدید خبر: 420
1397/10/01-20:35
سرمربی تیم ملی گفت: روی یک مطلب شک نداریم آرزو و رؤیای ایران حضور در چهار تیم پایانی و نیمه‌نهایی مسابقات است که امیدواریم اتفاق بیافتد.

به گزارش رسمی فدراسیون، کارلوس کی روش در حاشیه تمرین ععصر امروز تيم ملی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد شرایط اردویی تيم ملی در قطر گفت: در ابتدا به رسانه هایی در اينجا حضور دارند خوشامد می گويم  که در تمرین تیم ملی هستند و اين باعث خوشحالی است که رسانه هایی ايرانی در اینجا حضور دارند و شرایط تيم ملی و اتفاقات اردوی ما را برای علاقه مندان فوتبال ايران ارسال می کنند.  
سرمربی تیم ملی در ادامه گفت: از شرایط اردویی ما در قطر همانطور که مشاهده می کنيد، در یک کمپ بسیار خوب و فوق‌العاده هستیم و باید از حمایت خوب قطر هم تقدیر و تشکر کنیم که برای آماده ‌سازی ما کمک به ما کرده است. البته وقتی شما هیچ چیزی ندارید و در مقابل وقتی چیزی به شما ارائه و پیشنهاد می‌شود باید از آن تشکر کنید. چرا که واقعیت مطلب این است که اگر قطر نبود و این حمایت از ما انجام نمی داد، ما هیچ اردویی نداشتیم و باید در خانه و ایران می‌ماندیم، پس باید از آنها تشکر کنیم به خاطر حمایتی که انجام دادند. در نتيجه باید از کشور قطر تشکر کنیم و خدا را هم شکر کنیم که این حمایت صورت گرفت که اینجا هستیم و می‌توانیم اردوی آماده ‌سازی خود را در اينجا برگزار کنيم. ضمن اينکه از رئیس فدراسیون فوتبال قطر هم تشکر می ‌کنیم.
وی در ادامه در مورد ترکیب مورد نظرش برای مسابقات جام ملتهای آسیا گفت: بله، البته ما یک ذهنیت بسیار شفاف داریم و به خوبی می‌دانیم که خواسته‌ها و ایده‌هایمان چیست. اما یکسری مصدومیت‌ها و اتفاقاتی که برای بازیکنان ما افتاده باعث شده آنها از شرایط خیلی خوب ‌شان دور باشند. بازیکنانی مثل قلی‌زاده، عزت‌اللهی و صادق محرمی از شرایط ایده‌آل‌شان دور هستند اما ما تا آخرین لحظه منتظر خواهیم ماند تا ببینیم که آنها می‌توانند ریکاوری لازم را انجام دهند و به شرایط اید‌ه‌آل برگردند یا خیر. 
کی روش افزود: درهای تیم ملی تا ۲۵ و ۲۶ دسامبر باز است و تا لحظه آخر صبر خواهیم کرد تا بتوانیم بهترین تصمیم را بگیریم و باید تأکید کنم که همه بازیکنان بسیار خوب و با تمرکز بالا در حال تمرین هستند و بسیار صادقانه می‌جنگند تا در لیست نهایی تیم ملی حضور داشته باشند.
سرمربی تيم ملی در مورد اينکه اعلام می شود مسابقات آسانی پیش روی تيم ملی است گفت: ما تورنمنتی بسیار بلند مدت در پیش داریم. هفت مسابقه باید انجام بدهیم و بازیکنان را باید برای آن هفت بازی آماده کنیم. فوتبال یک اتفاق ساده و آسان نیست  و در فوتبال هیچ چیز راحت به دست نمی‌آید. بخصوص برای تیم ملی ایران که نه تنها باید حواسمان به اتفاقات درون زمین باشد بلکه اتفاقات بیرون زمین هم برای ما به هیچ عنوان سهل و آسان نخواهد بود.
کی‌روش ادامه داد: فوتبال فقط برای مربیان به اين صورت نیست که فقط یک روز پس از آخر هفته صحبت هایشان را انجام می‌دهند. فوتبال برای مربیانی نیست که روز شنبه نطق خود را برای بازی‌‌های گذرانده شده و بازی‌های دیگران باشد و فقط صحبت‌های‌شان را برای انها انجام می‌دهند. برای مربیان هر دو حریف و تمام تیم‌ها و مربیان حاضر در مسابقات دشوار و سخت خواهد بود ما تلاش خود را می‌کنیم و می‌جنگیم.
سرمربی تيم ملی گفت: بسیار خاضعانه به جام ملت‌های آسیا وارد می شويم. اعتماد به نفس بالا و ایمان داریم به توانایی‌هایی که به عنوان یک تیم می‌توانیم ارائه دهیم. با این اعتماد به نفس و اعتماد و تعهد تیمی به مسابقات وارد می شويم. در حال حاضر تمام تمرکز ما بر روی بازی اول مقابل یمن است. فعلاً این مسابقه برای ما پراهمیت‌ترین مسابقه است و بعد از سپری کردن بازی اول به بازی‌های دیگر فکر خواهيم کرد. اما روی یک مطلب شک نداریم آرزو و رؤیای ایران حضور در چهار تیم پایانی و نیمه‌نهایی مسابقات است که امیدواریم اتفاق بیافتد.
کی روش ادامه داد: به نظر من سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا وضعیت مطلوبی برای حضور در نیمه ‌نهایی دارند، چه از نظر نتایج و چه از نظر سابقه فوتبالی این کشورها گذشته بسیار خوبی دارند. سایر کشورها اعم از ایران، ازبکستان، عربستان، قطر، چین، امارات متحده عربی و تمام کشورهای دیگر برای آن یک جایگاه باقیمانده خواهند جنگید. این سه کشور به خاطر تاریخچه‌های فوتبال‌شان و کارهایی که انجام داده‌اند و نتایجی که گرفته اند، حضورشان در نیمه نهایی تضمین شده است. ما هم تلاش می‌کنیم به عنوان آن یک تیم به نیمه نهایی راه پیدا کنیم و اگر بخواهیم به آن جایگاه برسیم مطمئناً باید تمام تلاش‌مان را انجام دهیم به عنوان یک تیم تمام تمرکزمان را داشته باشیم. 
وی در ادامه بیان کرد: مخصوصاً یک بار برای همیشه مشکلاتی را که در تیم داریم حل کنیم زیرا در حال حاضر هم مشکلات جدی داریم که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم و اگر بخواهیم به آنجا برسیم، همانطور که گفتم باید با تعهد سعی کنیم با مشکلات جدی که با آنها روبه ‌رو هستیم را برطرف کنیم زیرا در حال حاضر هیچکس نمی‌داند چه صحبتی را در مقابل چه کسی انجام می‌دهد. این مشکلات درونی را یک بار برای همیشه باید از طریق رئیس فدراسیون حل کنیم و یک بار برای همیشه با یک نگاه صادقانه با تعهد و مطرح کردن مطالب صحیح از طرف همه.