تعداد بازدید خبر: 771
1395/06/21-00:16
جلسه هماهنگی با مربیان و سرپرستان تیم ها برگزار شد/
مدیر آموزش و هماهنگی آکادمی ملی فوتبال امشب از ساعت 22:00 طی جلسه ای موارد فنی فستیوال پیش رو را با مربیان و سرپرستان تیم های حاضر در اردوگاه مطرح کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ مصطفی زارعی – مدیر آموزش و هماهنگی آکادمی ملی فوتبال گفت: مراسم افتتاحیه چهارمین فستیوال فوتبال پایه پسران از فردا ساعت 8:30 صبح در اردوگاه شهید چمران رامسر برگزار خواهد شد. در این مراسم پیش بینی بارش باران را خواهیم داشت که در صورتی که زمین های بازی کشش بارندگی را نداشته باشند و سلامت بازیکنان به خطر بیفتد، از سالن های سرپوشیده برای استعدادیابی هایمان استفاده می کنیم. با توجه به این موضوع، در صورت وقوع چنین مسئله ای از تمامی مربیان و سرپرستان تیم های حاضر برای برگزاری هرچه بهتر مراسم درخواست همکاری را داریم. 
وی درادامه افزود: قوانین بازی و تجهیزاتی که برای فستیوال پیش رو در نظر گرفته ایم، مطابق با قوانین فیفا است. پیش از این جلسات توجیهی هم با داوران حاضر در این خصوص برگزار کرده ایم.
زارعی در خصوص تغییراتی که در فستیوال امسال ایجاد شده، خاطرنشان کرد: در فرآیند استعدادیابی تغییراتی را امسال خواهیم داشت که در تمام دنیا این فاکتورها رعایت می شوند. شرایطی که بازیکن براساس آن انتخاب می شود شامل تطابق ساختار بدنی وی با فوتبال، آمادگی جسمانی، ذهنی و روانی، تکنیکی و تاکتیکی بازیکن و همچنین در نظر گرفتن تمامی این مسائل در شرایط بازی است. 
وی گفت: در کارگاه های تکنیکی، تکنیک بازیکنان سنجیده شده و در کارگاه های آمادگی جسمانی نیز انعطاف بدنی بازیکنان مورد بررسی قرار می گیرد. پرسشنامه ای را نیز درنظر گرفتیم که براساس آن آمادگی ذهنی و روانی بازیکنان سنجیده می شود. برای تشخیص ترکیب بدنی آنان نیز آزمون پیکرسنجی خواهیم داشت. همچنین برای دروازه بانان کارگاه های دروازه بانی درنظر گرفته شده و از این بازیکنان تست های جدایی نسبت به سایر بازیکنان گرفته خواهد شد. 
مدیر آموزش و هماهنگی آکادمی ملی فوتبال افزود: استعدادیاب های ما سالیان زیادی است که در فوتبال تجربه داشته و بسیار توانمند هستند. سعی کردیم امسال در کنار هر استعدادیاب باتجربه، یک استعدادیاب جوان که شاخص های یک استعدادیاب استاندارد را داشته باشد، قرار دهیم. تمام سعی خود را برای ایجاد یک تیم استعدادیابی قدرتمند داشته ایم و قطعاً از سال بعد نیز نظر مربیان را در مکانیزم انتخاب استعدادیاب هایمان برای بازخوردی بهتر، درنظر خواهیم گرفت. 
وی در پایان گفت: این کار گروهی است و ما همگی در این قضیه شریک هستیم. اگر خوب کار کنیم نتیجه خوبی هم خواهیم گرفت. آرزو می کنم خاطرات خوبی از این اردوگاه و فستیوال برای شما و بازیکنان به یاد بماند و نفراتی که در استعدادیابی هایمان شناسایی می شوند نیز در آینده با برنامه بسیار قوی پرورش پیدا کنند.