تعداد بازدید خبر: 295
1397/07/22-10:15
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون از پایان کارگاه سه روزه آموزشی پزشکی فوتبال در ازبکستان خبر داد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر توحید سیف برقی درخصوص این کارگاه و اثرات آن در گسترش پزشکی فوتبال گفت: در این کارگاه دو نفر از همکاران ما در حوزه پزشکی فوتبال دکتر آزاده حکاک زاده – پزشک تیم ملی فوتسال بانوان و دکتر بابک صیاد – پزشک تیم ملوان بندر انزلی حضور داشتند.
وی در ادامه بیان کرد: مقرر شد بعد از اتمام دوره در حوزه آموزشی پزشکی فوتبال کمیته پزشکی و همچنین کمیته های پزشکی هیات فوتبال استانها را یاری کنند. براساس سیاستگذاری بعمل آمده در کمیته پزشکی  نفرات حاضر در این کارگاه، ده جلسه یک روزه آموزشی را در کل کشور برای پزشکان فوتبال برگزار می کنند.
رئیس کمیته پزشکی اظهار داشت: مباحث آموزشی این کارگاه شامل اورژانس های فوتبال، ضربه به سر در فوتبال، تغذیه فوتبالیست ها، تعیین سن استخوانی، تعیین جنسیت، مبارزه با دوپینگ و... بوده است.دکتر سیف برقی در پایان افزود: با توجه به تمرکززدایی ایجاد شده در پزشکی فوتبال کشور و ایجاد کمیته های پزشکی در هیات فوتبال استانها و نیز حضور پزشکان در دوره های مختلف و نیز علاقمندان بیشمار در حوزه پزشکی فوتبال، در صورت تایید مسئولین فدراسیون، کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند با اعزام مدرسین خود چنین دوره هایی را در ایران برگزار نماید ، ضمن اینکه خوشبختانه پتانسیل علمی مدرسین ایرانی در حوزه پزشکی فوتبال می تواند در برگزاری این جلسات در کشور کمک کنند.لازم به ذکر است مدرسین این کارگاه گورو سینگ – رئیس کمیته پزشکی AFC، دکتر کرامر از افریقای جنوبی و دکتر دکتر ارکینسون بارابوو از ازبکستان بودند.