تعداد بازدید خبر: 906
1397/09/08-18:10
اولین المپیاد استعدادهای برتر فوتبال زیر 13 و 14 سال پسران امروز (پنجشنبه 8 آذرماه) در مجموعه انقلاب شهریار به پایان رسید.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اولين دوره المپياد استعدادهاى برتر ورزش كشور در رشته فوتبال با شركت برترين بازيكنان ٢٩ استان كشور و به همت و تلاش فدراسيون فوتبال و هيئت فوتبال استان تهران زير نظر وزارت ورزش و جوانان استان تهران از روز يكشنبه ٤ آذر همزمان با ميلاد با سعادت پيامبر اكرم (ص) و امام صادق (ع) آغاز شد .
در اين دوره از مسابقات ،استان تهران افتخار ميزبانى اولين دوره المپياد استعدادهاى برتر را بر عهده داشت . مجموعه عصر انقلاب شهريار با بهره مندى از بهترين امكانات رفاهى و ورزشى ميزبان بيش از ٦٠٠ نفر شامل تيم هاى شركت كننده ، استعداديابان برتر كشور ، داوران و همه دست اندركاران برگزارى اين دوره از مسابقات بود .  
مسابقات به صورت گروهى و حذفى برگزار گرديد و تيم هاى شركت كننده در دو روز ابتدايى و در دور اول مسابقات پس از رقابت در گروه هاى ٧ گانه به مرحله يك هشتم نهايى صعود كردند .
استان تهران نيز با شركت دو تيم با عنوان "تيم تهران" و "تيم توابع تهران " در اين مسابقات شركت کرد كه هر دو تيم تهرانى پس از صعود از گروه هاى مقدماتى و غلبه بر تيم هاى قدرتمندى همچون فارس ،  قم ، اردبيل، اصفهان ، همدان ، يزد ، لرستان ، قزوين ، استان مركزى و آذربايجان غربى و با گذر از مراحل حذفى يك هشتم نهايى و يك چهارم نهايى در ديدار نيمه نهايى مسابقات در مقابل يكديگر قرار گرفتند .
پس از كسب نتايج قابل قبول و بازى هاى شايسته تيم توابع تهران در ديدار رده بندى با نتيجه مقتدرانه ٢-٠ موفق به شكست تيم استان البرز گرديد و تيم تهران نيز در يك بازى روان و تماشاگر پسند در ديدار پايانى با نتيجه ٣-٠ و با اقتدار كامل موفق به كسب مدال طلاى مسابقات و جام قهرمانى اولين المپياد استعدادهاى برتر ورزش استان تهران شد.
تيم تهران ضمن كسب قهرمانى مسابقات تنها با يك گل خورده و كسب نتايج پرگل يكى از برترين خط دفاعى ها و از هجومى ترين تيم هاى مسابقات بود.
ازنكات قابل اشاره اين مسابقات كه با تعامل هيئت فوتبال استان تهران و صدا و سيماى ج.ا.ايران ميسر شد مى توان به پخش زنده مسابقه رده بندى و فينال از شبكه اميد نام برد كه در ايجاد انگيزه و اميد در بازيكنان پايه فوتبال تاثير بسزايى خواهد داشت .
مراسم باشكوه اختتاميه و اهداى جوايز المپياد با حضور دكتر شيرازى رئيس هيئت فوتبال استان تهران ، روساى هيئت هاى فوتبال استان تهران و بازيكنان و پيشكسوتان ارزشمند فوتبال ايران ، محمد انصارى ،دکتر ابراهيم شكورى ،معاون دبیرکل فدراسیون، ابراهيم صادقى و همچنين دكتر نيما نكيسا مسئول توسعه فوتبال پايه فدراسيون فوتبال برگزار شد تا اين المپياد با موفقيت و پس از ٥ روز در روز پنجشنبه مورخ ٨ آذر  به كار خود پايان دهد .