تعداد بازدید خبر: 794
1395/03/29-11:22
اولین معاینات پیش از فصل در مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال امروز با حضور تیم پرسپولیس انجام شد و دکتر زهره هراتیان در گفتگوی اختصاصی با سایت رسمی فدراسیون در خصوص این اقدام توضیحاتی داد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ دکتر زهره هراتیان – عضو کمیته پزشکی گفت: این معاینات در سطح حرفه ای برای اولین بار در مرکز پزشکی فوتبال در حال انجام است و می توان گفت کاملترین اقداماتی است که در سطح پزشکی ورزشی دنیا در کشور ما انجام می شود. سازمان لیگ نیز کلیه باشگاه ها را موظف به انجام این تست ها کرده است.
وی افزود: تست های آمادگی جسمانی مثل VO2 MAX را که هیچ وقت تیم ها به صورت کامل در اختیار نداشتند نیز برای همه انجام می دهیم. همچنین سه دستگاه کامل تست توان هوازی مستقیم نیز مستقر کردیم تا تیم ها بتوانند در یک روز تمام تست هایشان را به صورت تکمیلی انجام دهند و نتایج این تست ها را هم سعی می کنیم حداکثر طی 10 روز پس از انجام معاینات به شکل کاملاً محرمانه در اختیار مدیرعامل و پزشک باشگاه ها قرار دهیم تا در جریان مشکلاتشان قرار گیرند.
دکتر هراتیان افزود: جلسات توجیهی برای افراد حاضر در این جلسات از دو هفته قبل از حضورشان برگزار شده است. این معاینات برای اولین بار است که تحت گواهینامه فیفا انجام می شود.
عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به حوادث تلخی که در فصل گذشته داشتیم این بار اقدامات بیشتری انجام می دهیم. یکی از این اقدامات انجام معاینات قلب و عروق برای کلیه مربیان و کادر فنی است. نکته ای که وجود دارد این است که ما لحظه ی اکنون را بررسی می کنیم و برای انجام معاینات بیشتر، پزشکان تیم ها را تحت آموزش قرار می دهیم تا در طول فصل علائم را بررسی و اگر مورد خاصی بود پس از اطلاع به ما به آنها کمک خواهیم کرد.
دکتر هراتیان در پایان گفت: به باشگاه ها توصیه می کنیم که هر چه زودتر برای انجام معاینات پزشکی خود اقدام تا بتوانند با اطلاعات جامع اقدام به عقد قرارداد کنند. گفتنی است صدور کارت بازی مسابقه منوط به وجود کارت سلامت بازیکن است که به تأیید مرکز پزشکی فیفا رسیده باشد. در کل این تعجیل در انجام معاینات پزشکی کمک به حرفه ای تر شدن باشگاه ها خواهد کرد.