تعداد بازدید خبر: 694
1394/07/11-16:26
دکتر زارعی: باید به ورزش بانوان اهمیت داد/
مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال گفت: هدفمان از برگزاری فستیوال زیر 12 سال بانوان،  توسعه و رشد فوتبال بانوان است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ دکتر مصطفی زارعی، مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال گفت: فستیوال مدارس فوتبال بانوان قرار است تا اواسط آبانماه به میزبانی تهران برگزار شود. بر همین اساس  استانها و شهرستانها برنامه های مربوط به فستیوال مدارس خود را به طور کامل برگزار کرده و امیدوار هستیم تا استانهایی که تاکنون  فستیوال خود را برگزار نکرده اند، زودتر اقدام کنند و در نهایت در اواسط آبانماه شاهد حضور فوتبال اموزان بانوان در رده سنی زیر 12 سال باشیم.
وی در ادامه بیان کرد: برنامه هایی که در فستیوال مدارس فوتبال آقایان برگزار شد، بطور کامل برای بانوان نیز انجام می شود تا سطح داشته های خود را در رده سنی بانوان ارزیابی کرده و بتوانیم با برنامه ریزی مدون و اجرای طرح های مختلف، گام به گام برای رشد و توسعه فوتبال بانوان قدم برداریم. تاکنون 21 استان فستیوال مدارس فوتبال خود را برگزار کرده و 7 استان دیگر باید فستیوال های خود را برگزار کنند.
زارعی ادامه داد: در فستیوالی که قرار است در ماه آینده برگزار شود، آزمون های مختلی نظیر آنتروپومتری، فیزبولوژی، آزمون های مهارتهای فردی (دریبل، چرخش، شوت و ..) گرفته می شود. ما سعی بر آن داریم تا تمامی برنامه های بانوان همسطح آقایان باشد تا این رشته در ایران رشد داشته باشد. سعیمان این است که بهترین کیفیت را داشته باشیم بر همین اساس از برترین استعدادیاب ها را در این فستیوال استفاده خواهیم کرد و مربیان زبده ای را برای تدریس در کارگاه های آموزشی انتخاب می کنیم تا در نهایت به هدفمان که همانا رشد و توسعه ورزش بانوان است، برسیم.
وی در ادامه از استقبال بالای استانها برای برگزاری فستیوال مدارس فوتبال بانوان خبر داد و گفت: برخلاف تصوری که داشتیم، از برگزاری فستیوال بانوان در استانها، استقبال خوبی صورت گرفته و در واقع فعالیت استانها و استقبالشان از این برنامه فراتر از انتظارمان بود.
مدیر آموزش و پژوهش آکادمی ملی فوتبال در پایان گفت: تماسعی و تلاش فدر اسیون فوتبال و آکادمی ملی فوتبال بر این است که فوتبال بانوان در مسیر توسعه قرار گیرد. باید به ورزش بانوان توجه کرد تا به خواسته های خود رسید. تیم ملی فوتسال بانوان با یک برنامه ریزی منسجم و مستمر اکنون قهرمان آسیا است که این نشان از اجرای برنامه های دقیق و منسجم از سوی مسئولین است.