تعداد بازدید خبر: 816
1395/04/26-13:57
طالقانی: برگزاری فستیوال های مدارس فوتبال کمک به شناسایی نخبگان می کند/
رئیس هیات فوتبال استان خوزستان از برگزاری جشنواره فستیوال های شهرستانی خبر داد و گفت: با هدف شناسایی نخبگان، فستیوال های مختلفی را برگزار می کنیم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، عبدالکاظم ظالقانی-رئیس هیات فوتبال استان خوزستان گفت: سه شهرستان ایذه، باغ ملک و هفتگل فستیوال های مربوطه را برگزار کرده اند و درصدد آن هستیم تا با نظارت دقیق و کاملی که برفستیوال ها داریم، برترین ها را استعدادیابی کرده و پرورش دهیم.
عضو هیات رئیسه فدراسیون در ادامه بیان کرد: در رابطه با برگزاری فستیوال و فعالیت در فوتبال پایه، یکی از اهدافمان شناسایی استعداد ها و دیگر پر کردن اوقات فراغت فوتبال آزموان بود. پس از استعدادیابی گسترده ای که در شهرستانهای تابعه انجام شد، فوتبال آموزان را به دو دسته تقسیم کردیم. دسته اول فوتبال آموزان مستعد و دسته دوم فوتبال آموزانی که اوقات فراغتشان را می توانند با ورزش کردن پر کنند. بر همین اساس در نشستی که با خانواده های فوتبال آموزان داشتیم، اخرین وضعیت فرزندانشان را مطرح کردیم. در واقع قصد داریم تا با شناسایی نخبگان و استعدادیابی فوتبال آموزان، بر روی این بازیکنان کار کرده  و آنها را تحویل باشگاهها دهیم.
رئیس هیات فوبتال استان خوزستان گفت: هیات فوتبال استان اقدام به تشکیل آکادمی کرده و امکانات مطلوبی را در اختیار داریم. در همین راستا و پس از تاسیس آکادمی با توافق نامه ای را با آموزش و پرورش استان خوزستان امضا کرده ایم تا تمامی دانش آموزان مستعد را شناسایی کرده و انها را پرورش دهیم.در واقع با تشکیل آکادمی بر آن هستیم تا شرایط کار کردن در بخش پایه و پرورش استعدادها را فراهم کنیم و بتوانیم آینده فوتبال استان را تامین کنیم.
وی گفت: کمیته استعدادیابی استان تمامی بازیکنان را زیر نظر دارد تا در فستیوال استانی از آنها استفاده کند و در نهایت با معرفی برترین استعداد ها در مرحله نهایی که فستیوال ملی است، فوتبال آموزان را معرفی کند. یکی از اهداف ما در برگزاری فستیوال مدارس استانها بحث اخلاق مداری، بدنسازی، روانشناسی، تکنیک و تاکتیک است که خوشبختانه به آن رسیده ایم.
رئیس هیات فوتبال استان خوزستان در پایان گفت: در برنامه کاری خود برگزاری یک یا دو بازی نمایشی را در اولین روز از رقابتهای لیگ برتر در ورزشگاه خوزستان داریم. در واقع با این کار قصد داریم فعالیت ماهها تلاش فوتبال آموزان را به برای تماشاچیان، خانواده های فوتبال آموزان به نمایش بگذاریم. چرا که این بازیکنان در رده های پایه اینده فوتبال را تامین می کنند.