تعداد بازدید خبر: 713
1395/02/06-17:40
دکتر گودرزی: مجموعه ای که افتتاحه می‌شود جزو آرزوهای دست نیافتنی ما بوده است/
وزیر ورزش و جوانان با حضور در مراسم افتتاحیه ایفمارک دقایقی را با خبرنگاران به گفتگو پرداخت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر محمود گودرزی- وزیر ورزش در مراسم افتتاح ایفمارک گفت: بسیار مسرور و خوشحالم که در جمع فرهیختگان ورزشی کشور هستم و بسیار خوشحا‌ل‌تر که می‌بینیم ورزش ما  ر آستانه ورود به فضای عمل و دستاوردهای علمی است و در شروع استفاده از این مبانی برای ورزش هستیم. استانداردهای علمی را می‌خواهیم در ورزش بومی‌مان استفاده کنیم. مجموعه‌ای که افتتاحه می‌شود جز آرزوهای دست نیافتنی ما بوده است.
وی افزود: اگر می‌خواستید در ۲۰ سال گذشته یک تیم را با دستاوردهای علمی آشنا کنید با مشکلات زیادی روبه رو می‌شدید. این شعار که آنها می‌دانند و نمی‌توانند جایش را به شعار آنها که می‌دانند و می‌توانند بدهد. اکادمی‌های متفاوت را نه با این گستردگی در رشته‌های دیگر می‌خواهیم و خود این عامل پیشرفت است. وجود چنین مراکزی از جنبه های مختلف مثل اقتصادی و خدماتی که به تیم‌ها می‌رساند قابل توجه است. این مرکز جلوی هدر رفتن بیت المال را می‌گیرد.
وزیر ورزش تصریح کرد: طبیعی است زمانی آزمایش‌های اولیه پزشکی را انجام می‌دهیم و فرزندان ما مراقب هستند که جسمشان پاک باشد و این مراکز می تواند ورزش را از آلودگی های احتمالی پاک کند. این جا مکانی هست که می‌تواند با دستگاه های پیشرفته هر نوع نارسایی را کشف کند و اگر مسایلی وجود دارد پاکسازی و پالایش کند. این جنبه هم فنی است و هم فرهنگی هر دو بخش را پاسخگوست و گام بزرگ و پسنده‌ای است که در کشور برداشته شده است. به جامعه بزرگ فوتبال و هیات رئیسه فدراسیون تبریک می‌گویم که می‌توانند از این مرکز علمی حداکثر استفاده را ببرند. کفاشیان هم صبح می‌گفت این مرکز متعلق به فوتبال تنها نیست و مربوط به کل جامعه ورزش است. امیدوارم همه بخش‌هایی که می‌توانند در این بخش کمک کنند دریغ نکنند به ویژه فدراسیون پزشکی ما که مسایل بالقوه را به فعل تبدیل کند.
گودرزی در پایان گفتک اگر چه وضعیت اقتصادی مشکل دارد اما در همین شرایط هم فدراسیون ۱۰ میلیارد تومان برای افتتاح این مرکز در نظر گرفته که امری بی سابقه است. از مدیران فدراسیون به جهت خدمات خوبشان در این مدت تقدیر می کنم و امیدوارم بتوانیم گام های بلندتر و بزرگتری برداریم.