تعداد بازدید خبر: 787
1395/05/16-13:03
کفاشیان: شاهد تغییرات خوبی در فوتسال آسیا هستیم /
نایب رئیس اول فدراسیون در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره توجیهی داوران لیگ برتر فوتسال بانوان گفت: هدف اصلی ما این است در مسابقات آسیایی و حتی جهانی از داوران ایرانی بیشتر استفاده شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان در ابتدا ضمن تشکر و خیرمقدم به شرکت کنندگان گفت: از کمیته داوران برای برگزاری این دوره تشکر می کنم که دوره های داوری را پیش از شروع فصل در رشته های مختلف اعم از فوتبال ساحلی، فوتسال و فوتبال برای بانوان برگزار می کند. به نظرم این یک کار ارزشمند است و نظم و ثبات به کمیته و دپارتمان داوری می دهد.
وی در ادامه در خصوص حضور مدرس بین المللی در این دوره  اظهار داشت: صدرالدین موسوی یکی از برجسته ترین مدرسان در سطح آسیا و بین المللی است و برای همه شناخته شده است. همچنین علیرضا سهرابی یکی از داوران بازنشسته بین المللی فوتسال است و سابقه قضاوت در چندین دوره از مسابقات جام جهانی فوتسال را داشته است. با انجام این کلاس ها سعی داریم، سطح علمی داوران را بالا ببریم، چرا در که در آینده می توانیم داوران قوی تری در مسابقات بین المللی داشته باشیم. امسال یکی از افتخارانمان این است که یک در نماینده در مسابقات جام جهانی 2016 فوتسال کلمبیا داریم. هدف اصلی ما این است در مسابقات آسیایی و حتی جهانی از داوران ایرانی بیشتر استفاده شود. 
نایب رئیس اول فدراسیون در ادامه گفت: تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا حرف اول می زد و در فوتسال شاهد تغییرات خوبی در آسیا هستیم. در جلسه ای که با مسئولین برگزاری مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در تایلند داشتیم. برنامه ریزی کاملی از مسابقات آسیایی فوتسال آقایان، بانوان و زیر 20 سال آقایان داشتیم. همچنین دوره های زیادی برای تربیت داوران در سطح کشورهای آسیا داریم. سعی داریم در برنامه های آتی کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات زیر 20 سال را نیز  برای بانوان در نظر بگیریم و این بدان معنی است که برنامه های استعدادیابی نوجوان، جوانان و بزرگسالان در فوتسال را به خوبی پیش ببریم که خوشبختانه امکانات فوتسال برای بانوان و آقایان خیلی بهتر از فوتبال است و با توجه به قهرمانی فوتسال بانوان در آسیا باید این توانمندی را در فوتسال حفظ کنیم.
کفاشیان در ادامه تاکید کرد: هدفم از شرکت در این کلاس این بود، این نوید را به شما بدهم که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای سال های 2017 و 2018 بودجه مناسبی را در زمینه های مربیگری، تربیت مدرس و داوری دیده است و ما باید سعی کنیم سهم قابل توجهی در این دوره ها داشته باشیم و این امر با قضاوت های شما در مسابقات آسیایی و بین المللی میسر می شود.
نایب رئیس فدراسیون در پایان خاطر نشان کرد: باید با کمک یکدیگر این قدم را محکم برداریم، همانطور که در تیم ملی فوتسال بانوان حرف اول را در آسیا می زنیم در زمینه دانش داوران بین المللی و الیت با تعداد بالا سهم بیشتری در قضاوت های بین المللی را داشته باشیم. مدرسین این دوره بهترین آموخته ها و آخرین مقررات قوانین بین المللی را برای شما آموزش می دهند تا بتوانید در مسابقات پیش رو بهترین قضاوت و عملکرد را در داشته باشید. از شما می خواهم فقط به برگزاری این دوره ها اکتفا نکنید.