تعداد بازدید خبر: 1082
1393/11/27-16:49
نشست کمیته فنی و توسعه فدراسیون بعدازظهر امروز با حضور سرپرست کمیته بانوان و سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ نشست کمیته فنی و توسعه فدراسیون بعدازظهر امروز با حضور  مرتضی محصص-سرپرست کمیته فنی و توسعه، فریدون معینی-عضو کمیته فنی و توسعه، دکتر الهه عرب عامری-سرپرست نایب رئیسی بانوان، مهناز امیر شقاقی-سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان و ناصر عاقلی در محل روابط عمومی فدراسیون برگزار شد.
مرتضی محصص، سرپرست کمیته فنی و توسعه درباره این نشست گفت: در این جلسه بازیهای تیم ملی فوتبال بزرگسالان و جوانان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم. تیم ملی بزرگسالان به دلیل حضور در رقابتهای مقدماتی المپیک ریو و شرایط حساسی که دارد باید مشکلاتش حل شود. این تیم هم نکات قوت و هم نکات ضعف دارد که برنامه ها و موارد مختلفی را به سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان بانوان پیشنهاد دادیم.
وی افزود: قرار شد تا با آغاز اردوی جدید، نکات تمرینی و موارد فنی و تمرینات آمادگی جسمانی اجرا شود تا بازیکنان در شرایط خوبی قرار بگیرند. در همین راستا با همکاری کمیته جوانان، آخرین دستاوردهای فیفا در خصوص آمادگی جسمانی را در اختیار این تیم قرار خواهیم تا با استفاده از آخرین متد های تمرینی و فرصت اندک باقیمانده، تیم خوبی را به چین تایپه اعزام کنند.
سرپرست کمیته فنی و توسعه بزرگترین مشکل را برای تیم های بانوان مخصوصا تیم ملی بزرگسالان فقدان بازیهای تدارکاتی با تیم های بزرگ آسیا دانست وگفت: بدون تردید فقدان بازی با تیم های بزرگ آسیایی باعث شده تا تیم های بانوان، مخصوصا تیم ملی فوتبال بزرگسالان آسیب ببیند. باید در آینده سعی کنیم با تیم های بزرگی چون چین، کره شمالی، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی بازی کنیم. در واقع بزرگترین نقطه ضعف فوتبال بانوان در تمامی رده های سنی بازی با تیم های بزرگ است.
محصص ادامه داد: مهمترین تیم هر کشوری، تیم ملی زیر 14 سال آن است.در واقع تیم ملی زیر 14 سال آینده فوتبال هر کشور است. سالهایی طلایی که برای آموزش یک بازیکن سپری می شود بین 9 تا 12 سالگی بوده و با تربیت بازیکنان در این رده سنی و برگزاری تمرینات و اردوهای تدارکاتی می توان، آینده فوتبال یک کشور را تامین کرد.
وی معقتد است که باید باشگاههای صاحب نام و لیگ برتر فوتبال را مجاب به ایجاد مدارس فوتبال بانوان کرد. محصص در این رابطه به سایت رسمی فدراسیون گفت: نگرانی که وجود دارد کمبود مدارس فوتبال بانوان و همچنین عدم حمایت کافی است. ما باید باشگاههای صاحب نام و لیگ برتری را مجاب به ایجاد مدارس فوتبال بانوان کنیم تا ورزشکاران در تمام طول سال فعالیت داشته باشند. استعدادیابی در قسمت بانوان باید از 6 سالگی شروع شود تا تیم های ملی بانوان خوبی داشته باشیم. لیگ آقایان ایران از 16 تیم تشکیل شده است. این تیم ها باید متقاعد شوندکه داشتن  مدارس فوتبال آنهم در قسمت بانوان بسیار حائز اهمیت است.
محصص در پایان گفت: باید نگرش ها را تغییر دهیم و مربیان و بازیکنان را با افکار جدید و علم به روز آشنا کنیم. با اجرای استعدادیابی و ایجاد بستری مناسب می توان در آینده فوتبال بانوان در حد مطلوبی داشت که امیدوار هستم در این میان باشگاهها با حمایت های مالی و پوشش دهی لیگ بانوان شرایط را برای حضور موفق و در نهایت داشتن یک تیم ملی ایده آل فراهم کنند.