تعداد بازدید خبر: 329
1397/07/09-10:47
رییس کمیته فنی و توسعه فوتبال فدراسیون معتقد است عملکرد تیم های ملی فوتبال نوجوانان و جوانان نباید موجب ناامیدی اهالی فوتبال باشد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، محصص که به عنوان یکی از ناظران فنی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در مالزی حضور دارد درباره عملکرد تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران از این رقابت ها گفت:اگر بخواهیم واقعیت ها را بگوییم باید بپذیریم که برای آماده سازی این تیم هیچ کم کاری صورت نگرفت. هم فدراسیون فوتبال تمامی امکانات لازم را پیش بینی کرده بود و هم کادر فنی زحمات زیادی کشیدند و با تمام وجود برای موفقیت تیم تلاش کردند. با این حال باید واقعیت های فوتبال را بپذیریم و نگاه متفاوتی به اینگونه نتایج داشته باشیم.در همین مسابقات شاهد هستیم که تیمی مثل ازبکستان برخلاف دوره های گذشته نتایج خوبی نمی گیرد یا حتی تاجیکستان بر خلاف انتظار ، کره شمالی را حذف می کند. به طور کلی در مسابقات اینچنینی و در رده نوجوانان هیچ تیم و کشوری همیشه و در همه ادوار موفق نیست بلکه شرایط دوره های مختلف متفاوت است.
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال اضافه کرد:نوجوانان ما دو سال پیش در هند نتایج بسیار خوبی گرفتند ، پس از آن به مسابقات جهانی راه یافتند و در آنجا هم نمایش خیره کننده ای داشتند. همان بازیکنان امروز در لیگ برتر ما حضور دارند و می بینیم که بازیکنان تاثیرگذار و موفقی هستند. نسلی که امروز هم به عنوان نوجوانان فوتبال ایران در مسابقات مالزی حضور داشت به نظر من با استعداد بود. این تیم می تواند آینده بسیار خوب و درخشانی داشته باشد و با گذشت زمان این بازیکنان کیفیت بهتری از خودشان نشان می دهند.
محصص در پایان گفت:من هم از حذف این تیم ناراحت هستم اما نباید زانوی غم بغل بگیریم بلکه باید چشم انداز و هدف درستی برای خودمان تعریف کنیم. هدف از شکل گیری تیم های نوجوانان و جوانان چیست؟ غیر از این است که می خواهیم پشتوانه مناسبی برای تیم های المپیک و بزرگسالان خودمان ایجاد کنیم؟ ما به دنبال نتیجه گیری در آن رده ها هستیم و به همین منظور باید به فکر آموزش صحیح رده های سنی پایین تر باشیم تا پشتوانه مناسبی برای تیم های بالاتر ایجاد شود.  ما می توانیم به آینده همین تیم ها هم امیدوار باشیم و از استعدادهای شناسایی شده به خوبی استفاده کنیم.