تعداد بازدید خبر: 834
1394/10/28-10:59
دکتر علیزاده: ایجاد آکادمی در باشگاههای لیگ برتر باید الزامی شود/
رئیس آکادمی ملی فوتبال در جمع مربیان بدنسازی فوتبال پایه حاضر شد و دقایقی را صحبت کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ دکتر محمدحسین علیزاده، رئیس آکادمی ملی فوتبال گفت:هر وقت جمعیت جوان و پر انرژی در دوره ها حضور دارند باعث دلگرمی و خشنودی است. هشتمین دوره کلاس مربیگری بدنسازی فوتبال پایه را با حضور شما عزیزان شروع می کنیم و امیدوارم که دوره پر بار و مفیدی برای شما مربیان و فوتبال کشور باشد. همچنین از دکتر جهانی بخاطر حضورش و کمک هایی که برای برگزاری دوره های مفید در امر فوتبال پایه داشته اند، تشکر می کنم. ضمن اینکه ما مدرسانی که برایتان در نظر گرفته ایم از بهترین اساتید دانشگاهی هستند و بدون شک مفید ترین و پربارترین مطالب درباره فوتبال پایه را تدریس می کنند.
وی ادامه داد: در انتهای سال در برنامه خود، برنامه ای برای برگزاری دوره بدنسازی نداشته ایم و بیشتر تمرکزمان بر روی برگزاری فستیوال های مدارس فوتبال پایه در بخش پسران و هم اکنون در بخش دختران بود اما در طی این ایام برای اینکه یک نسل کارآمد را در اختیار داشته باشیم و از حداکثر توانایی های خود برای رشد ورزش فوتبال پایه استفاده کنیم، تصمیم به برگزاری این دوره و  دوره هایی نظیر تجزیه تحلیل فوتبال، کنگره بین المللی فوتبال، دوره های مختلف همایش و مدیریت، فوتبال پایه و پزشکی را داشته ایم تا مدیریتی علمی بر روی فوتبال پایه  وجود داشته باشد.
رئیس آکادمی ملی فوتبال در ادامه بیان کرد: تمام فعالیت های خود را انجام می دهیم تا در سطح خوبی قرار بگیریم و بتوانیم فوتبال را از شکل سنتی خارج و در حد علمی به نمایش بگذاریم و این امر با حضور شما به عنوان نسل کارآمد رخ خواهد داد. برخی مشکلات بر سر راهمان بود اما خوشبختانه تا حدود زیادی رفع شده و ما توانسته ایم برنامه های علمی خود را در راستای علمی شدن فوتبال پایه به مرحله اجرا برسانیم.ضمن اینکه رئیس فدراسیون از برنامه های آکادمی ملی فوتبال در راستای برگزاری دوره های مختلف آموزشی کاملا موافق است و ما را همراهی می کند.
وی در پایان درباره راه اندازی آکادمی باشگاههای لیگ برتری گفت: یکی از دلایل راه اندازی آکادمی ها در باشگاههای لیگ برتر این است که به عنوان کوچکترین نهاد فنی، علمی و فرهنگی فوتبال را گسترش دهیم و این امر با همکاری سازمان لیگ برتر رخ خواهد داد. تاکنون 10 تیم آکادمی باشگاههای لیگ برتر را داریم و به این تعداد قانع نیستیم. بر همین اساس طی نشستهایی که با مسئولین سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برگزار کرده ایم، درصدد آن هستیم تا از سال آینده باشگاهها را درگیر فعالیت در خصوص راه اندازی آکادمی های لیگ برتری کنیم. باید این امر درباشگاهها باید الزامی شود تا با ایجاد آکادمی های فوتبال در باشگاههای لیگ برتری بتوانیم بستر رشد و گسترش و همچنین کیفی سازی فوتبال پایه را فراهم کنیم.