تعداد بازدید خبر: 699
1394/10/20-13:46
دکتر حمیدی: فوتبال پایه اهمیت بسیار بالایی دارد/
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در جمع مسئولان استانی مدارس فوتبال گفت: آکادمی ملی فوتبال و فدراسیون فوتبال در راستای رشد فوتبال پایه گام های مفیدی را برداشته اند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ دکتر حمید حمیدی؛ معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: بسیار خوشحالم که در جمع خانواده فوتبال کشور حضور داشته و از رئیس فدراسیون تشکر می کنم بخاطر اینکه فضایی را به وجود آورده تا به دور از هر گونه حواشی، به صورت بنیادی و با آرامشی کامل، برنامه ریزی های اساسی برای فوتبال کشور صورت بگیرد.
وی در ادامه بیان کرد: در این راستا باید بسیار استوار و امید بخش گام برداشت که فدراسیون برنامه های خود را در این زمینه آغاز کرده و بدون شک نتایج خوبی در آینده خواهد داشت. با توجه به اهمیت فوتبال پایه، فدراسیون فوتبال به جمع بندی خوبی در فوتبال پایه رسیده است.
وی گفت: تا زمانی که همه انرژی خود را صرف فوتبال بزرگسالان کنیم تا افتخاراتی نصیبمان شود، قطعا کشورهای رقیب با توجه به فوتبال پایه ای که دارند از ما پیشی خواهند گرفت مگر اینکه فرمول اصلی را پیدا کنیم و با یک انرژی خاص برنامه های فوتبال پایه که بسیار ضروری است به آن بپردازیم تا افتخاراتی که می خواهیم بدست آوریم. نباید کار رو بنایی انجام شود و باید با برنامه ریزی و اصولی، عملکرد مطلوبی را از لحاظ بنیادی به جای بگذاریم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: دو روندی که فدراسیون فوتبال و اکادمی ملی فوتبال در پیش گرفته اند بسیار قابل اهمیت و ارزش است. اولا  قدم های استوار برای رشد و توسعه فوتبال پایه بوده  و دوما خانواده ها و مردم را درگیر این امر کرده تا به بهترین وجه ممکن بتواند فوتبال پایه را در بستر رشد و گسترش قرار دهد. ما نیز همکاری های لازم را در راستای موفقیت و رشد فوتبال پایه با آکادمی ملی فوتبال و فدراسیون خواهیم داشت تا شاهد روند رو به رشد ورزش در کشور باشیم.