تعداد بازدید خبر: 948
1394/07/03-19:50
رئیس آکادمی ملی فوتبال پس از برگزاری مراسم اختتامیه سومین فستیوال ملی فوتبال پایه به رویکردهای ساختاری و محتوایی این فستیوال اشاره کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ دکتر علیزاده در پایان مراسم اختتامیه گفت: سومین فستیوال ملی فوتبال پسران زیر 12 سال منطبق با برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده جلو رفت.
وی افزود: ما این تجربه سوم را همراه با برخی از ایده های جدید همراه کردیم و یکی از آنها مشارکت با وزارت خانه های بزرگی همچون وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان بود. همچنین شهرداران منطقه نیز به خوبی با ما همکاری کردند. نکته مهم دیگر اینست که توانستیم اولین تجربه برگزاری فستیوال را با میزبانی یک استان داشته باشیم و به جرأت می توانم بگویم تجربه بسیار موفقی بود. 
رئیس آکادمی ملی فوتبال در ادامه گفت: در بخش محتوایی و فنی توانستیم یک الگوی فوتبال پایه را براساس استانداردهای فیفا در ایران پیاده کنیم. در این فستیوال رویکردهای سلامت و تندرستی را نیز در نظر گرفته و تمام بازیکنان حاضر در فستیوال کنترل شدند و خوشحالیم که با اطمینان اعلام می کنیم نسل آینده فوتبال، نسل سالمی خواهد بود. دومین رویکرد ما درنظرگرفتن موضوعات فرهنگی و آموزشی در قالب کارگاه های تخصصی بود که این کارگاه ها عمدتاً با شعارهای فیفا همچون کنترل خشم، بازی جوانمردانه، بازی ضد دوپینگ و ... دنبال شد. زیرا معتقدیم مسائل فرهنگی و آموزشی باید در کنار مسائل فنی همراه باشد. 
دکتر علیزاده در پایان گفتگوی خود افزود: استقبال خیلی خوبی از این فستیوال داشتیم. در حال حاضر برای برگزاری فستیوال ملی دختران که در مهرماه و در محل آکادمی ملی فوتبال برگزار می شود، آماده می شویم. تمام استان هایی که فستیوال استانی شان را برگزار کنند، می توانند آمادگی خود را برای حضور در این فستیوال ملی دختران اعلام کنند.