تعداد بازدید خبر: 891
1394/07/02-10:50
در ابتدای مراسم سومین فستیوال فوتبال پایه زیر 12 سال کشور، رئیس آکادمی ملی فوتبال دقایقی را برای حاضرین سخنرانی کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، دکتر محمد حسین علیزاده، رئیس آکادمی ملی فوتبال ضمن تبریک عید سعید قربان و آغاز هفته دفاع مقدس گفت: سومین فستیوال ملی زیر 12 سال را باشکوه تر از سال گذشته برگزار می کنیم. این فستیوال با سطح پوشش 33 هزار فوتبال آموز آغاز شده و فعالیتهای ما از ابتدای تابستان در شهرستانها، استانها و مناطق مختلف آغاز و سپس حاصل برگزاری فستیوال های استانی امروز در مجتمع فرهنگی ورزشی ایثار گرد هم آمده اند تا در سومین فستیوال ملی زیر 12 سال حضور داشته باشند.امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و منتخبین برتر این فستیوال در  تیم ملی حضوری قدرتمند داشته تا باعث خوشحالی مردم  و سرافزاری ما در عرصه های بین المللی باشند .
وی در ادامه افزود: این فوتبال آموزان دست پرورده مربیان ما در استانهای سراسرکشور هستند که هیچگاه زحماتشان دیده نمی شود. در واقع با برگزاری فستیوال های پایه قصد داریم تا علاوه بر انتخاب برترین ها و حضورشان در تیم های ملی به گونه ای از زحمات این مربیان نیز قدردانی کنیم. امیدوارم این فرایندی که شروع شده در سال آینده با شکوه تر باشد و با افتخار بتوانیم فستیوال چهارم را به خوبی برگزار کنیم .
دکتر علیزاده در ادامه بیان کرد: از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رئیسه که همواره در این امر مهم همیشه حامی فوتبال پایه بودند تشکر می کنم که موجب رشد و اعتلای فوتبال پایه کشور هستند.
وی همچنین با تشکر از مشارکت استان‌ها به ویژه‌ استان البرز در برپایی این فستیوال، تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که با تمرکز زدایی استان‌ها را در زمینه برگزاری فستیوال‌ها تشویق کنیم تا بتوانیم در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها میزبان فستیوال‌های فو‌تبا‌ل پایه باشیم. بدون شک هر چقدر این فستیوال‌ها تقویت شوند و تمام استان‌ها در آن مشارکت داشته باشند ما می‌توانیم به اهدافی که پیش‌بینی کرده‌ایم دست پیدا کنیم.
رییس آکادمی فو‌تبا‌ل در ادامه گفت: برگزاری سومین مرحله فستیوال نشان داد که ما با برپایی این فستیوال‌ها و همچنین برگزاری 80 کارگاه تخصصی توانستیم به اهداف بزرگ خود که همان نمایش فرهنگی فو‌تبا‌ل پایه است دست یابیم. ما در این کارگاه‌ها ضمن آموزش رعایت اصول اخلاق مداری در فو‌تبا‌ل، کنترل خشم و بازی جوانمردی را در بین فو‌تبا‌ل آموزان به نمایش گذاشتیم تا بتوانند در آینده به فو‌تبا‌لیست‌های بزرگی در رده تیم ‌ملی تبدیل شوند.
دکتر علیزاده در پایان تاکید کرد: ما در این فستیوال‌ها به دنبال آن هستیم تا بسترهای علمی فو‌تبا‌ل پایه را تغییر دهیم و دیگر با فو‌تبا‌ل سنتی خداحافظی کنیم. امیدوارم که در آینده بتوانیم از طریق برگزاری این فستیوال‌ها بناهای علمی فو‌تبا‌ل را از پایه شروع و به تیم ‌ملی بز‌ر‌گسالان تزریق کنیم.