تعداد بازدید خبر: 1127
1395/10/06-13:30
سرپرست نایب رئیس امور بانوان گفت: رنکینگ بانوان متاسفانه در روزهای اخیر به ابزاری برای فشار به ورزش بانوان تبدیل شده است.

دکتر لیلا صوفی زاده - سرپرست نایب رئیس امور بانوان در گفتگو با سایت رسمی فدارسیون اعلام کرد: روز گذشته مهناز امیرشقاقی مصاحبه ای را انجام داده و در خصوص تیم ملی بانوان صحبت هایی را مطرح کرده اند، مطالب عنوان شده از سوی وی بدون هماهنگی با فدراسیون بوده و مطالب عنوان شده خلاف واقع بوده است.
وی در خصوص رنکینگ اعلامی از سوی فیفا گفت: در سال جاری یک بازی رسمی با تیم ملی سوئد انجام داده ایم که فیفا در مسابقات خود و در رنکینگ محاسبه شده، لحاظ نکرده است، از این رو طی نامه ای مراتب را به فدراسیون جهانی فوتبال اعلام و از آنها خواسته ایم تا مجددا موضوع را بررسی و بازنگری کنند. اما از آنجایی که در حال حاضر در تعطیلات سال نو میلادی هستیم این اتفاق رخ نداده و علت عدم پاسخگویی و دریافت جواب آنها همین موضوع است. قطعا  از اعلام رسمی نظر فیفا موضوع را به اطلاع علاقمندان به فوتبال بانوان می رسانیم. البته لازم به توضیح است بسیاری از کشورهای دیگر دنیا مثل آرژانیتن، پرو و شیلی نیز همانند فوتبال بانوان ایران با دو ستاره آبی که نشان دهنده عدم فعالیت بوده است در سایت فیفا اعلام شده که به نظر می رسد این موضوع نیز از زمره مواردی است که در سایت فیفا اعلام شده است.
دکتر صوفی زاده در پایان اظهار داشت: موارد فوق رنکینگ اعلام شده متاسفانه در روزهای اخیر به ابزاری برای فشار به ورزش بانوان تبدیل شده است که پس از سالها تلاش و زحمت مضاعف جامعه فوتبال و حمایت آنها از فوتبال بانوان انتظار می رود دلسوزان امر در دریافت پاسخ صبور باشند و از شتاب زدگی به مسائل پرهیز کنند و برای توسعه فوتبال بانوان ، رشد بانوان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند و با یاری خداوند با هم و در کنار هم در راستای اعتلای آن تلاش کنیم.