تعداد بازدید خبر: 379
1396/09/23-10:14
دبیرکل فدراسیون فوتبال در جمع روسای کمیته پزشکی استانها گفت: ارتقا دانش تخصصی بازیکنان، مربیان ، داوران و مدیران یکی از ارکان مسائل پزشکی است.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، محمدرضا ساكت، دبيركل فدراسيون فوتبال در ابتدا ضمن خوشامدگویی به روسای کمیته پزشکی استانها گفت: اولین هم اندیشی و همفکری پزشکی در فوتبال را با رویکرد تمرکززدایی برگزار کردیم.
وی در ادامه بیان کرد: ارتباط مستمر کمیته های فدراسیون با کمیته های همنام خود در هیات های فوتبال می تواند به توسعه و رشد آن کمک بسزایی کند. برهمین اساس اولین همایش سراسری روسای کمیته پزشکی استانها در دستور کار کمیته پزشکی قرار گرفت. چرا که موضوع پزشکی نقش کلیدی و برجسته ای را برای پیشگیری و درمان ایفا می کند. اما نکته مهمتر، پاکی در فوتبال است. پاکی جسم، روان و دوری از هر آلودگی از جمله مکمل ها، از موضوعات مهمی است که از شما عزیزان درخواست داریم عنایت ویژه ای به آن داشته باشید.
دبیرکل فدراسیون افزود: ارتقا دانش تخصصی بازیکنان، مربیان ، داوران و مدیران یکی از ارکان مسائل پزشکی است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد. معتقدیم که این ماموریت به دست شما عزیزان در هر بخشی می تواند به فدراسیون فوتبال در اندیشه های نو و دانش افزایی کمک کند، چرا که هیات های فوتبال نقش برجسته ای در این موضوع دارند.
ساکت درپایان درباره برگزاری این همایش خاطر نشان کرد: هدف اصلی از برگزاری این سمینار هویت بخشی به کمیته پزشکی استانهاست. نگاه ویژه فدراسیون فوتبال همین هویت بخشی به کمیته های استانی است و با ارتباط مداوم و از طریق فن آوری و فضای مجازی آخرین اطلاعات، یافته های علمی و دستور العمل ها به هیات ها ارسال خواهد شد.