تعداد بازدید خبر: 639
1396/02/04-14:40
رییس مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران (ایفمارک) گفت: در راستای استانداردسازی ‏خدمات پزشکی فوتبال آسیا، تصمیم بر این گرفته شده که آسیا نیز مانند فیفا مراکز پزشکی مورد تایید خود را داشته باشد .

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر زهره هراتیان، رئیس مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران گفت: طبق مصوبات پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا، در راستای استانداردسازی ‏خدمات پزشکی فوتبال آسیا، تصمیم بر این گرفته شده که آسیا نیز مانند فیفا مراکز پزشکی مورد تایید خود را داشته باشد.
وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای آسیایی قادر به کسب مجوز از فیفا برای داشتن چنین مراکزی نیستند، کمیته پزشکی  کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه ای که 16 اسفندماه سال گذشته برگزار و تصمیم گرفت مجوزهایی از سوی این کنفدراسیون برای مراکز درخواست کننده صادر کند. برهمین اساس کمیته ای به عنوان کمیته تدوین پروژه مراکز پزشکی AFC شکل گرفت. بنده به همراه نماینده ژاپن و سینک - رییس کمیته پزشکی ‏ای اف سی مسئول تدوین این استانداردها به عضویت این کمیته درآمدیم.
دکتر هراتیان در پایان اظهار داشت: این اتفاق در صورت اخذ استانداردهای لازم تدوین شده توسط این کمیته مراکز پزشکی ورزشی  ‏بیشتری در ایران قادر به اخذ مجوز بین المللی ای اف سی شوند‎ ، می تواند مزیت مهمی باشد. چرا که در حال حاضر  تنها 33 کشور در دنیا مجوز مراکز پزشکی ‏فیفا را دارند.  مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران (ایفمارک )در سال 95 موفق به اخذ این مجوز شده است.