تعداد بازدید خبر: 716
1395/06/18-11:26
اصفهانیان: برگزاری فستیوال فوتبال باعث رشد و توسعه فوتبال پایه می شود/
رئیس کمیته داوران با حضور در فستیوال فوتبال پایه زیر 13 سال دختران گفت: حضور پرشور 26 استان در فستیوال فوتبال جای خوشحالی دارد چرا که باعث رشد و توسعه فوتبال پایه می شود.

فریدون اصفهانیان در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: از نقاط دور و نزدیک در این فستیوال حضور یافته اند و این امر می تواند باعث رشد و توسعه فوتبال پایه شود. کشورهای مختلف در فوتبال پایه بسیار فعال هستند و مرتبا کار می کنند. خوشبختانه آکادمی ملی فوتبال با حمایت فدراسیون این فستیوال را برگزار کرده و در بخش پایه عملکرد خوبی دارند. اینکه استانهای سراسر کشور به فوتبال پایه اهمیت می دهند بسیار مفید است و می تواند بر روند رو به رشد فوتبال پایه در بخش بانوان کمک بسزایی داشته باشد.
رئیس کمیته داوران گفت: حضور مربیان و فوتبال آموزان و ارتباط با یکدیگر، برگزاری کارگاه های مختلف باعث می شود تا از لحاظ فرهنگی و علمی تبادل اطلاعات داشته باشند و این امر باعث می شود تا شاهد رشد تیم ها باشیم.
وی درباره عدم حضور برخی از استانها در این فستیوال گفت: برخی از استانها در این فستیوال حضور نداشتند. این استانها باید از سالهای آتی شرایطی را فراهم آورند که فوتبال آموزانشان در فستیوال حضور داشته باشند. چرا که تمامی کشور از استعدادهای ناب بهره می برند و می توانند در آینده نقش بسزایی در توسعه  تیم های ملی فوتبال داشته باشند. بر همین اساس معتقدم باشگاهها باید برای فوتبال بانوان هزینه کنند. اگر 70 درصد برای آقایان هزینه می کنند باید 30 درصد از بودجه خود را به بانوان اختصاص دهند تا در شرایطی برابر فوتبال بانوان و آقایان در استانها رشد داشته باشد.
وی در پایان درباره حضور داوران جوان در این فستیوال گفت: کمیته داوران مدتی است که جوانگرایی را در الویت کارهای خود قرار داده است. حضور داوران جوان در این فستیوال باعث می شود تجربه کسب کنند ضمن اینکه داوران با تجربه ای در کنارشان قرار دارند و در صورت بروز مشکل، نکات مختلف را به آنها گوشزد می کنند.