تعداد بازدید خبر: 574
1395/12/16-16:33
آزمون: هدف اصلی کادر فنی رفع نقاط ضعف و قوت تیم است /
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان می گوید هدف نهایی ما از بازیهای تدارکاتی آماده سازی تیم برای مسابقات قهرمانی آسیا است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مریم آزمون درباره عملکرد بازیکنان در بازی مقابل اوکراین گفت: ملی پوشان طبق برنامه هایی که در اردوهایی تیم ملی داشتیم توانستند امروز در زمین مسابقه آن را پیاده کنند، متاسفانه تعدادی از بازیکنان اصلی را امروز در اختیار نداشتیم. ولی در بیشتر لحظات بازی توپ و زمین در اختیار بچه های ایران بود و اواکراین فقط به ضدحملات فکر می کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: حداکثر این بچه ها برای اولین بار است که به تیم ملی دعوت شده اند و برابر یک تیم اروپایی بازی کردند، بدون شک با برگزاری دیدارهای دوستانه تجربیات آنها افزایش پیدا می کند و در همان راستا کادر فنی نیز به شناخت بیشتری از تیم می رسد.
آزمون درباره مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا که فروردین ماه در ویتنام برگزار می شود گفت: فرصت آماده سازی محدودی تا این مسابقات داریم و باید بازیکنان را تا آن زمان در شرایط مسابقات بین المللی قرار دهیم که بدون شک این امر با بازیهای دوستانه میسر می شود. هدف نهایی ما حضور در بازیهای قهرمانی آسیا است.
سرمربی تیم ملی بانوان در پایان گفت: روز چهارشنبه 18 اسفندماه بازی دوم مقابل اوکراین انجام می دهیم و در این زمان باقیمانده تا دیدار دوم، کادر فنی تیم ملی اوکراین را آنالیز می کند تا بتوانیم در دیدار دوم عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذاریم. تیم اوکراین 26 رنکینگ فیفا است، اما تیم ما هم با تعصب بازی می کند. هدف اصلی ما از برگزاری بازیهای دوستانه این است که نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کرده تا بتوانیم برنامه های تاکتیکی و تکنیکی را در زمین مسابقه اجرا کنیم. به نتایج بازیهای دوستانه فکر نمی کنیم، هدف اصلی ما کسب تجربه برای بازیکنان است.