تعداد بازدید خبر: 652
1394/08/11-10:06
علیزاده: با برگزاری فستیوال داشته فوتبال پایه در بانوان مشخص می شود /
رئیس آکادمی ملی فوتبال درباره برگزاری اولین فستیوال فوتبال پایه دختران کشور گفت: با هدف انتخاب بازیکنان مستعد و نخبه، فستیوال دختران را برگزار می کنیم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ دکتر محمد حسین علیزاده، رئیس آکادمی ملی فوتبال گفت: اولین فستیوال فوتبال پایه دختران کشور به منظور شناخت داشته های خود در فوتبال بانوان و در نهایت تحت پوشش قرار دادن آن برای تیم های ملی فوتبال برگزار می شود. در واقع قصد داریم تا همانند فستیوال پسران در رده زیر 13 سال، فستیوال های بانوان را برگزار کنیم و بازیکنان مستعد و منتخب را برگزیده و سرمایه گذاری های لازم را در این خصوص انجام دهیم.
وی در ادامه بیان کرد: ظهر فردا ورود تیم های شرکت کننده در نخستین  فستیوال دختران زیر 12 سال بوده و 23 تیم از استانهای کشور آمادگی خود را اعلام کرده اند. مراسم افتتاحیه فستیوال دختران صبح روز چهارشنبه 12 آبان ماه با حضور مسئولین فدراسیون، وزارت ورزش و جمعی از میهمانان و پیشکسوتان از تهران و البرز برگزار خواهد شد.
رئیس آکادمی  ملی فوتبال در ادامه بیان کرد: باتوجه به برنامه ریزی منسجمی که برای انتخاب بازیکنان در رده های پایه و در  قمست پسران داشتیم تا آینده تیم های ملی را تامین کنیم، برای بانوان نیز این برنامه ریزی را داشته و از امسال استارت برگزاری فستیوال را زده ایم.
وی در پایان گفت: شروع برگزاری این فستیوال با حضور 23 استان است و فکر می کنم که با توجه به اولین دوره این فستیوال، تعداد تیم های شرکت کننده بسیار مطلوب و قابل قبول است و امیدوارم از سالهای آتی تعداد تیم ها بیشتر شود.