تعداد بازدید خبر: 229
1397/10/09-10:54
ماجدی: اگر به نتیجه در بازیهای تدارکاتی نگاه کنیم، ضرر خواهیم کرد/
رئیس کمیته آموزش گفت: برگزاری بازیهای تدارکاتی به کادر فنی کمک می کند تا معیار تیم و شرایط بازیکنان را ارزیابی کند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر میرشاد ماجدی،  رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال درباره دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران برابر قطر گفت: این دیدار دوستانه برای تیم ملی بسیار حائز اهمیت است. تیمهای عربی و عراق به لحاظ تفکرات و استراتژی بازی به هم بسیار نزدیک هستند و به عنوان تیم های قدرتی و تاکتیکی محسوب می شوند.
وی گفت: تیم قطر سالهای سال است که از بازیکنان دو رگه استفاده می کند و در واقع سرمایه گذاری خود را  از چندین سال پیش انجام داده تا در جام جهانی2022 به عنوان یک تیم آماده حضور داشته باشد. با توجه به اینکه این دیدار، هم برای قطر و هم برای ایران از لحاظ اینکه خود را ارزیابی کنند  بسیار مهم بوده تا با آمادگی کامل  در  مسابقات جام ملتهای آسیا حاضر شویم.
ماجدی ادامه داد: در این دیدار کی روش می تواند حداقل 11 نفره اصلی خودر ا بشناسد در واقع این بازی می تواند راهکاری را به وجود آورد که کادر فنی 11 نفر یا 18 نفر اصلی خود را روانه مسابقات کند. همانطور که می دانید یکی از قوی ترین تیم های حاضر در گروهمان عراق است و شبیه سازی که دارد انجام می شود بحث علمی و فنی بسیار درستی از سوی کادر فنی صورت گرفته است.
وی در خصوص کسب نتیجه در بازیهای تدارکاتی گفت: غیر از بحث نتیجه ، تیم ملی به اهدافی که در جام ملتهای آسیا دارد فکر میکند. اصلا در بازیهای تدارکاتی نباید روی نتیجه حساب کرد. همانطور که دیدید نتیجه برابر فلسطین برای کسی مهم نبود و کارشناسان به آن نپرداختند. نحوه آمادگی اردویی که داشتیم باعث شد تا بازیکنان به مصاف این تیم بروند و بیشتر جنبه تمرینی و مرور تکتیک و تاکتیکی که بازیکنان زیر نظر کادر فنی انجام میدادند، در بازی برابر فلسطین اجرا شد. اگر به نتیجه در بازیهای تدارکاتی نگاه کنیم، ضرر خواهیم کرد. بازیهای تدارکاتی ملاک تمرینات تاکتیکی است و تنها چیزی که برایمان اهمیت دارد این است که اولین نتیجه بازی ایران و یمن در بازیهای جام ملتها به بهترین نحو مطلوب به ثبت برسد.