تعداد بازدید خبر: 354
1397/10/03-12:42
آزمون: بازیکنان ایرانی پتانسیل‌ خوبی دارند/
سرمربی تبم ملی فوتبال بانوان گفت: در حال حاضر احساس می کنم به توجه بیشتری برای کل تیم ملی نیاز داریم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،  مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال در حاشیه اردوی تدارکاتی، در جمع خبرنگاران گفت: ابتدا زمانی که در مورد صعود از مرحله اول مقدماتی  المپیک صحبت می کردیم، این هدف برای ما شبیه رویا بود، چون می دانید که در حال‌ حاضر فوتبال خیلی پیشرفت کرده است و تمامی تیم‌ها و کشورها صاحب فوتبال شده‌اند. مدرس از کشورهای آلمان و هلند برای بانوانشان می آورند و سرمایه‌گذاری می‌کنند. با بازیکنان در هر اردو این را تکرار می کردیم که می‌خواهیم پیشرفت کنیم و می‌توانیم، خیلی از نظر روحی ــ روانی با آنها کار کردیم و آنها هم کم کم به این باور رسیدند.
وی ادامه داد: بازیکنان در تمرین با جان و دل مایه می‌گذاشتند و ما هم با توجه به این که در دنیا چه اتفاقی از نظر بدنسازی کارهای تکنیکی و تاکتیکی رخ می‌دهد سعی کردیم به روز باشیم و خود را با دنیا  تطبیق دهیم تا بتوانیم تیم خوبی را به مسابقات انتخابی بفرستیم و این اتفاق رخ داد.
آزمون در مورد بازی با لبنان که اولین بازی ایران در مرحله اول  انتخابی  المپیک ۲۰۲۰ توکیو بود، خاطر نشان کرد: بازی اولمان برایمان سخت بود، چون با تیمی بازی داشتیم که می‌دانستیم که چندین سال است که با هم کار می‌کنند و کاملا یک تیم نوساز بودند. یعنی از جوانان با یک مربی خارجی روی آنها کار کرده بودند تا بتوانند در میادینی که می آیند خوب کار کنند و واقعا هم تیم خیلی خوبی بود. وقتی به نتیجه‌ بازی که هشت بر صفر بردیم  نگاه می‌کنید  به اعتقاد من حق آنها نبود که با این نتیجه‌ ببازند  ولی ما واقعا رفته بودیم که ببریم. خیلی زود گل اول را زدیم و بازیکنان انرژی زیادی گذاشتند و اجازه ندادند تا تیم لبنان کارهای تاکتیکی خود را انجام دهند.
آزمون در ادامه توضیح داد: می دانید بازیکنان ایرانی پتانسیل‌ خوبی دارند و تک تک بازیکنان‌مان از نظر تاکتیکی حتی از بازیکنان ژاپن چیزی کم ندارند. ما فقط از نظر بدنی و تاکتیکی نسبت به آنها در سطح پایین تری قرار داریم. اگر اردوهای  مستمری داشته باشیم این نقص هم بر طرف می‌شود. لیگ مان در حال برگزاری است. هشت ماهی که لیگ نبود بازیکنان در اختیارمان بودند و بیشتر می‌توانستیم مانور دهیم. با توجه به شروع لیگ که بازیکنان در تیم هایشان هستند، می‌توانیم برنامه مان را طوری تنظیم کنیم که به مسابقات لیگ برخورد نکند تا بازیکنان هم بتوانند در تیم‌های شان بازی کنند و هم در اردوی تیم‌ ‌ملی حضور داشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین نیاز تیم‌ ‌ملی چیست؟ بیان‌ کرد: احساس می‌کنم توجه بیشتر به کل تیم است. در حال‌ حاضر از گروه مان صعود کرده‌ایم  ولی تازه باید برای مرحله بعد استارت بزنیم و آن مرحله سخت تر است و می دانید که تیم‌هایی که در حال‌ حاضر صعود کرده‌اند در حال آماده سازی هستند و اگر برنامه‌های آمادگی شان را نگاه کنید به خاطر این که رفت و آمد و معاشرت  با کشورهای دیگر برایشان راحت است، دائما در حال‌ بازی‌های تدارکاتی هستند. مثلا مالزی‌ــ‌ هنگ کنگ، ویتنام ــ تایلند، میانمار ــ لائوس اینها دائما با هم فوتبال بازی می‌کنند.
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت:  اگر ما مراوداتمان را بیشتر کنیم و بازیهای دوستانه بیشتری داشته باشیم و بتوانیم با بازیکنان کارهای تاکتیکی بهتری را انجام دهیم و آنها را از نظر بدنی به سطح بالاتری برسانیم، وضعیتمان بهتر از این می‌شود، چون اگر کشورهای آسیای شرقی میزبان ما باشند، باز هم مجبور هستیم در دمای ۳۵ درجه و ۴۰ درجه با رطوبت ۱۰۰ درصد بازی کنیم که شرایط را برای ما از نظر آب و هوایی خیلی سخت می‌کند شرایط تغذیه ما هم برایمان سخت می‌شود چون تغذیه آنها با ما متفاوت است. به همین دلیل با توجه به میزبانمان چه کشوری است دوست داریم اردویی یک هفته‌ ای در این کشورها برگزار کنیم  تا بتوانیم آبدیت شویم.
وی در ادامه‌ خاطر نشان کرد: فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان خیلی برایمان تلاش می‌کنند تا ما بتوانیم به اهدافمان برسیم که امیدوارم با رایزنی هایی که می‌شود این اتفاق رخ دهد و ما هم همه تلاشمان را خواهیم کرد تا این اتفاق بیافتد.
آزمون در پایان به حضور نداشتن برخی از بازیکنان  تیم‌ ‌ملی در اردوی تیم‌ ‌ملی اشاره کرد و گفت: به دلیل عدم  اجازه باشگاه شهرداری بم به بازیکنانش، نتوانستیم آنها را در اختیار داشته باشیم.