تعداد بازدید خبر: 765
1395/11/19-13:10
آزمون: بازیهای دوستانه به آمادگی بازیکنان کمک بسزایی می کند/
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان معتقد است برگزاری بازیهای دوستانه باعث می شود تا بازیکنان از لحاظ آمادگی جسمانی و هماهنگی با یکدیگر در شرایط مناسبی قرار بگیرند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، مریم آزمون- سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: در اولین اردوی تدارکاتی که پس از دو مرحله اردوی انتخابی برگزار شد، بازیکنان را مد نظر قرار داده و یک دیدار دوستانه با تیم ملی جوانان که تمریناتشان در کمپ تیم های ملی برگزار شد را انجام دادیم.
وی ادامه داد: در بازی دوستانه ای که عصر روز گذشته برگزار شد بازیکنان محک خورده و تا حدودی نقاط ضعف و قوت تیم مشخص شد. امروز نیز آخرین تمرین بازیکنان برگزار و سپس ملی پوشان به شهرهای خود باز خواهند گشت تا در رقابتهای لیگ برتر شرکت کرده و مجددا در تمرینات اردوهای تدارکاتی حضور داشته باشند
آزمون ادامه داد: مرحله بعدی اردوی تیم ملی فوتبال بانوان از 29  بهمن تا سوم اسفند برگزار می شود و در این اردو نیز پیش بینی بازی دوستانه را در دستور کاری بازیکنان قرار داده ایم. در واقع یکی از اهدافمان از برگزاری اردو ها علاوه بر انجام تمرینات هماهنگی و تکنیک و تاکتیک، انجام دیدارهای دوستانه است. در بازیهای دوستانه عیار تیم و نقاط ضعف و قوت ملی پوشان مشخص می شود و کادر فنی برنامه ریزی دقیقی برای ملی پوشان انجام خواهد داد.
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ادامه داد: در تلاشیم تا با تیمی که با قرعه استراحت در لیگ برتر فوتبال بانوان رو به رو است، بازی دوستانه برگزار کنیم. بر همین اساس اگر بازی دوستانه قطعی شد، بدون شک برای ملی پوشان دیدارهای تدارکاتی در نظر می گیریم.
وی در پایان از حضور مربی بدنساز در تیم ملی فوتبال بانوان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بازیکنان نیاز به مربی بدنساز داشتند، درخواست حضور یک مربی بدنساز را داشتیم که با اضافه شدن وی در اردوی تدارکاتی، تمرینات تخصصی بازیکنان نیز پیگیری شد. کتایون خسرویار به عنوان مربی بدنساز از این پس در کنار تیم خواهد بود تا بازیکنان تمرینات ویژه ای را در این زمینه انجام دهند.