تعداد بازدید خبر: 780
1397/10/01-11:40
رئیس فدراسیون فوتبال می گوید نمی توان اشتباهات داوری در فوتبال را از بین برد اما باید آن را به حداقل رساند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در حاشیه کلاس داوری فیفا گفت: خیلی خوشحالم در یک ماه گذشته این سومین جلسه ای است که شرکت می کنم، قطعا برگزاری این جلسات کمک می کند تا اشتباهات داوری به حداقل برسد.
وی افزود: داوری وقتی دارای اشکالی شود، ممکن است به ارکان لیگ آسیب برساند. این موضوع حتی اعتراضاتی را به همراه می آورد که ممکن است در همه  بخش ها نفوذ کند.
رئیس فدارسون فوتبال ادامه داد: در رقابت های لیگ ممکن است اشتباهات تاثیرگذار رخ دهد اما آمار نشان داد که تیم ها از داوری هم سود بردند و هم ضرر کردند. اما کار فدراسیون فوتبال کم کردن این فشار ها است و نباید فکر کنیم که این اشتباهات حساب شده است.
تاج گفت: اشتباهات داوری در همه رقابت ها حتی در جام جهانی ممکن است رخ دهد و نباید فکر کنیم اغماضی در این کار بوده است. این که نوع داوری به سود و ضرر چه کسی بوده است مهم نیست بلکه مهم تعداد تاثیرگذاری این داوری ها است.
رئیس فدراسیون فوتبال با تشکر از رئیس کمیته داوران و افراد حاضر در دوره آموزشی گفت: برگزاری چنین کلاس هایی قطعا به سود فوتبال کشور است و با توجه به سن جوانی که در داوران وجود دارد، می تواند به بهتر شدن این مهم در آینده خوشبین بود.
در ادامه ابراهیم شکوری سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال هم در جریان برگزاری این کلاس اظهار داشت: امیدوارم کلاس خوبی را تجربه کنیم و در آینده اشتباهات داوری به حداقل برسد و با توجه به تعداد زیاد داوران جوان این مهم دور از دسترس نیست.
همچنین محمد صالح سوبیخدین مدرس مالزیایی فیفا نیز در سخنانی اظهار داشت: هدف از این کلاس ها کاهش اشتباهات داوری است و نمی توان آن را از بین برد. 
وی گفت: همانطور که رئیس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد، اشتباهات داوری در همه جای دنیا وجود دارد و حتی در جام جهانی اخیر در کشور روسیه نیز مشاهده شده بود. اما نکته مهم این است که مردم این اشتباهات را بپذیرند. ولی تفاوت بین اشتباه داور با تجربه و جوان این است که زمانی که داور با تجربه ای مثل آقای فغانی اشتباه کنند مشکلی شاید رخ ندهد اما برای داور جوان  فشارها بیشتر است.
سوبیخدین افزود: از رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال برای حضور در مراسم افتتاحیه تشکر می کنم و برای همه آرزوی موفقیت دارم.