تعداد بازدید خبر: 643
1395/12/16-10:45
دکتر هراتیان: ایران میزبان کنگره بین المللی سالیانه « فوتبال کلینیک» شد /
عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت کشورهای آسیایی از این پس می توانند درخواست برگزاری دوره های 11+ را به ای اف سی ارسال کنند تا  مدرسینی از  ایران و ژاپن برای برگزاری  این دوره ها اعزام شوند .

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر زهره هراتیان درباره جلسه امروز کمیته پزشکی AFC گفت: این نشست صبح امروز با حضور همه اعضای کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار و  موضوعات مختلفی مورد طرح و تصویب قرار گرفت. همچنین دستورالعملهای مربوط به آلودگی هوا و شرایط بازی در گرما و سرما مورد بررسی مجدد قرار گرفت و اصلاحات لازم در این باره صورت گرفت.
وی در ادامه اظهار داشت: به پیشنهاد بنده ، پنل متخصصین 11+ با عضویت سه کشور (ایران ، ژاپن و تایلند) تشکیل و مصوب شد. از این پس کشورهای آسیایی می توانند  درخواست برگزاری دوره های 11+ را به ای اف سی ارسال کنند و  مدرسینی از  ایران و ژاپن برای برگزاری  این دوره ها اعزام شوند .
دکتر هراتیان در ادامه افزود: تلاش چند سال اخیر مرکز پزشکی فدراسیون فوتبال  ایران (ایفمارک) در برنامه 11+ طبق اعلام فیفا توانست  نام کشور مان را در کنار آلمان ، ژاپن و نیوزلند به عنوان پیشگامان طرح جهانی 11+ فیفا قرار دهد.
رئیس مرکز پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران  با اشاره به مجوز مراکز پزشکی مورد تایید ای اف سی بیان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای آسیایی قادر به کسب مجوز از فیفا برای داشتن چنین مراکزی نیستند، کمیته پزشکی  ای اف سی تصمیم گرفت مجوزهایی از سوی کنفدراسیون برای مراکز درخواست کننده صادر کند.
وی در ادامه افزود: تهیه پروپوزال اولیه این طرح بر عهده مراکز مورد تایید فیفا (ایران، ژاپن و قطر) که یکی از آنها مرکز پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران - ایفمارک که مسئولیت آن با من هست، در کنار دو کشور دیگر واگذار شد. همانطور که می دانید ایران در سال گذشته توانست این مجوز را از سوی فیفا  به عنوان سومین کشور آسیایی کسب کند.
دکتر هراتیان در ادامه درخصوص برکزاری کنگره بین المللی سالیانه « فوتبال کلینیک» گفت: با ارائه گزارش عملکرد مرکز پزشکی  فدراسیون فوتبال ایران (ایفمارک ) به جهت توسعه اهداف پزشکی در آسیا نیاز به برگزاری کنگره های سالیانه علمی  توسط مراکز مورد تایید فیفا در آسیا هستیم که این موضوع را در نشست فوق اعلام کردم.  همانگونه که هر سال در اروپا با موضوعات مختلف ورزشی چنین همایشهایی برگزار می شود، میزبانی کشورمان  برای کنگره سالیانه بین المللی «فوتبال کلینیک » در پایان این نشست تایید شد.
دکتر هراتیان در پایان یادآورد شد: . این کنگره بین المللی با حمایت ای اف سی در آبان ماه سال 96 در ایران برگزار خواهد شد. در همین راستا سرفصلهای بسیار مهم و مدرنی برای این  کنگره طراحی شده که پروپوزال آن پس از بازگشت به ایران به رییس فدراسیون  ارائه  می شود.