تعداد بازدید خبر: 261
1397/09/25-10:36
حبیبی: برترین ها برای حفظ سنگر تیم های ملی انتخاب می شوند/
مشاورفنی دروازبانان تیم های ملی فوتبال بانوان گفت: استعدادهای فراوانی در بخش دروازبانی وجود دارد که با پرورش آنها می توان سنگربانان خوبی را در اختیار تیم های ملی قرار داد.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمد حبیبی، مشاورفنی دروازبانان تیم های ملی فوتبال بانوان گفت: به منظور بررسی و در اختیار داشتن برترین دروازبانان، اردوی انتخابی را برگزار کرده و 4 گلر را به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان دعوت کردیم تا محک بخورند.
وی در ادامه بیان کرد: در این اردوی انتخابی از رده های نونهال، نوجوان و جوان دعوت به عمل آمده تا بتوانیم با ارزیابی آنها و نحوه عملکردشان، برترین ها را برای اردوهای نهایی انتخاب کنیم. بدون شک استعدادهای فراوانی در ایران پهناور وجود دارد که باید پرورش دهیم. همانطور که می دانید مرحله بعدی بازیهای قهرمانی آسیا در اسفند ماه برگزار می شود و قصدمان این است که با پشتوانه سازی برای بخش دروازبانی شرایط مناسبی را برای تیم های ملی فراهم کنیم.
حبیبی بزرگترین مشکل در بخش دروازه بانی بانوان را نبود علم و امکانات دانست و گفت: متاسفانه آموزش نادرست و یا نداشتن علم کافی به رشته دروازه بانی باعث شده تا گلرهایی که استعدادهای خوبی دارند به درستی پرورش نیابند و بازدهی از داشته های خود نداشته باشیم.  متاسفانه بخاطر شرایطی که موجود است گلر ها نمی توانند در محیط باز تمرین کنند. همانطور که می دانید تمرین سالنی و چمن بسیار متفاوت است.
وی گفت: متاسفانه اکثر تیم های لیگ برتری  از نداشتن مربی دروازه بانی رنج می برند و همین امر باعث شده تا دروازه بانان مشکل داشته باشند.بر همین اساس قصد داریم با برگزاری کلاسهای توجیهی دروازه بانی مشکلات آموزشی را از بین برده و یا حداقل کم رنگ کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: در اردوی استعدادیابی دروازه بانی بیشتر روی مسائل تکنیک دروازه بانی کار کردیم. در واقع تمامی بازیکنان را مد نظر داریم تا برای مسابقات مرحله دوم رقابتهای قهرمانی آسیا برترین ها را انتخاب کنیم.
مشاورفنی دروازبانان تیم های ملی فوتبال  بانوان در ادامه بیان کرد: اردوی بزرگسالان بانوان از روز جمعه شروع می شود . در این اردو نیز 5 دروازه بان حضور دارند و آنها را زیر نظر داریم. در واقع تمام بازیهای لیگ برتر را رصد می کنم .یعنی هر 12 تیم 24 گلر اول و دوم تیم را به دقت مد نظر داشته و در بازیهایی که در در انزلی  نیز برگزار می شود سعی می کنم حضور داشته باشم و عملکرد دروازه بانان را زیر نظر داشته باشم حتی اگر نتوانم در بازیها حضور داشته باشم مرتبا با مربیان در تماس بوده و شرایط گلر ها را زیر نظر دارم. از مسئولین فدراسیون فوتبال ، سازمان تیم های ملی و کمیته بانوان  تشکر می کنم چرا که بستر را به گونه ای فراهم کرده اند تا بازیکنان در تیم های بانوان بتوانند تمرینات خود را برای حضوری پرقدرت در رقابتهای پیش رو برگزار کنند.