تعداد بازدید خبر: 1191
1395/03/19-14:19
نشست شورای آکادمی ملی فوتبال با حضور رئیس فدراسیون و اعضای شورای آکادمی صبح امروز برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ نشست شورای آکادمی ملی فوتبال با حضور مهدی تاج، علی کفاشیان، دکتر علیرضا اسدی، دکتر محمد حسین علیزاده، دکتر رضا قراخانلو، گل محمدی، دکتر احسانی، محصص، دکتر معینی، افتخاری، دکتر سیف برقی، حسینی، دکتر زارعی، پرهیزگار (اعضای شورای آکادمی) و برات زاده-رئیس هیات فوتبال استان خراسان جنوبی صبح امروز از ساعت 10:00 در محل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد.
در این نشست ابتدا دکتر مصطفی زارعی گزارش کاملی از روند فعالیتهای فوتبال پایه ارائه کرد و گفت: همایش ملی فوتبال پایه با همکاری استان البرز و با حضور 700 مربی در 23 اردیبهشت ماه برگزار شدو تمامی استانها با توجه به ابلاغیه ای که برایشان در خصوص اجرای برنامه در روز فوتبال پایه ارسال کرده بودیم، برنامه های متنوعی را برای فوتبال آموزان و مربیان خود اجرا کردندکه پس از ارسال گزارش به کنفدراسیون فوتبال آسیا، با انعکاس بالا و مطلوب این مجموعه روبه رو شدیم.
وی همچنین از برگزاری فستیوال دختران مهاجر افغان خبر داد و گفت: ایده جدیدی که استان خراسان جنوبی به مرحله اجرا رساند، برگزاری فستیوال فوتبال دختران مهاجر افغانستان بود که این موضوع در نوبه خود ایده جالب و جدیدی بود.
در ادامه دکتر محمد حسین علیزاده در خصوص اهمیت فوتبال پایه گفت: موضوع فوتبال پایه به قدری قابل اهمیت است که امروزه در سراسر دنیا شاهد فعالیت کشورها در این بخش هستیم. در همایش ملی مربیان پایه که با همکاری استان البرز برگزار شد، شاهد استقبال چشمگیری از سوی مربیان بودیم که این امر نشان از علاقه مندی افراد برای توسعه فوتبال پایه می دهد. بدون شک استان البرز و بسیاری از استانها می توانند در راستای توسعه فوتبال پایه ما را کمک و همراهی کنند.
وی در ادامه زمان برگزاری فستیوال پسران و دختران در سال 95 را شهریور ماه اعلام کرد و گفت: درصدد آن هستیم تا برای دختران از تاریخ 13 الی 16 شهریور ماه و برای پسران از تاریخ 17 تا 19 شهریور ماه فستیوال های فوتبال را برگزار کنیم.
در ادامه این نشست اعضا درباره تدوین پیش نویش آیین نامه مدارس فوتسال کشور، اکادمی مجازی و برنامه های پیش رو به بحث و بررسی پرداختند.
ضمن اینکه داود پرهیزکار –معاون آکادمی ملی فوتبال گزارش کاملی از روند اجرای زیر سازی چمن زمین شماره دو کمپ تیم های ملی و میزان پیشرفت آن ارائه کرد.