تعداد بازدید خبر: 521
1397/09/08-16:56
ساکت: جهت ارتقا کیفیت چمن ورزشگاهها و مراکز تمرینی داشتن تجهیزات جدید مورد تاکید کارشناسان فیفا است
مراسم اختتامیه دوره پیشرفته کلاس آموزش نگهداری و ساخت چمن طبیعی(pitch maintenance) عصر امروز در هتل آکادمی فوتبال با حضور دبیر کل فدراسیون فوتبال و دبیر سازمان لیگ فوتبال برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت، دبیر کل فدراسیون فوتبال ضمن خیر مقدم به حاضرین در این دوره گفت:: برگزاری  دومین دوره ساخت،نگهداری و بهبود چمن طبیعی به وضعیت امکانات کمک بسزایی خواهد کرد چرا که میتوان با ایجاد بستر مناسب و مطلوب باعث افزایش روند رو به رشد و ارتقاء فوتبال میشود‌. 
دبیرکل فدراسیون خطاب به شرکت کنندگان گفت:کیفیت و وضعیت مطلوب چمن باعث میشود تا شاهد موفقیت فوتبال در هر بخشی باشیم. 
وی بیان کرد: چمن مناسب ضرورت ارتقا کیفیت فنی مسابقات، تضمین سلامت بازیکنان و اجرای بهتر تاکتیک را  افزایش می دهد. مدرسین برجسته فیفا آموزش دادند و باعث شد تا تجهیزات در کنار نگهداری انسانی به کار بگیریم و زمین های با کیفیتی داشته باشیم. 
وی در ادامه بیان کرد: در سالهای متمادی فدراسیون فوتبال وقت با این مشکل مواجه بود. زمین های چمن با کیفیت، حفظ و نگهداری چمن طبیعی و مصنوعی یکی از خلاء های ما بود که در حوزه فوتبال مرتفع باید می شد. بر همین اساس بر آن شدیم تا دوره های پیشرفته و مختلفی را در این زمینه برگزار کنیم. 
دبیرکل فدراسیون فوتبال هدف از برگزاری این دوره را افزایش دانش متخصصین در بحث تخصصی کاشت و نگهداری چمن دانست.
محمدرضا ساکت در ادامه خاطر نشان کرد: خوشبختانه حضور یکی از مجرب ترین مدرسین فیفا در این دوره باعث شد تا در شرایط مناسبی از لحاظ علمی و سپس ساختار امکاناتی بهره ببریم.
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: ضرورت توجه به کار مهندسی و مسئولین، نگهداری چمن در ورزشگاهها و استانها به عنوان متخصصین از مهمترین موضوع  در برگزاری مسابقات است و ا زمسئولین باشگاهها و ورزشگاهها درخواست می نمایم در تامین تجهیزات به روز و هماهنگی اجرایی با این متخصصین نهایت همکاری را داشته باشند.
وی در پایان گفت: مطالب این دوره نشان می دهد که داشتن زمین چمن طبیعی یا مصنوعی  خوب و استاندارد مستلزم تجهیزات مناسب  است. متاسفانه نبود تجهیزات و  امکانات برای زمین  چمن های طبیعی باعث شده تا آنطور که باید از زمین های استاندارد بهره نبریم.رسالت ما است که  شرایط را به گونه ای تبین کنیم تا با مطرح کردن ضرورت ها و نیازهای ورزش فوتبال، وضعیت مناسبی را برای فوتبال کشور فراهم کنیم.