تعداد بازدید خبر: 200
1397/08/20-12:03
مشاور فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی معتقد است برگزاری موفق فینال رقابت های لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا توانمندی و شایستگی های اجرایی فوتبال ایران را به اثبات رساند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، غلامحسین زمان آبادی با بیان این مطلب اظهار داشت: خوشبختانه از جهات مختلف شاهد اجرای یک فینال بدون نقص و با شکوه در تهران بودیم. جو فرهنگی بسیار خوبی در ورزشگاه آزادی حاکم بود همچنین با همکاری باشگاه پرسپولیس برنامه های فرهنگی خوبی در نظر گرفته شد و فضای مناسبی در ورزشگاه ایجاد گردید. مسئولین فیفا و AFC هم از تمامی مراحل و بخش های برنامه رضایت کامل داشتند. در واقع این فینال شایستگی و توانمندی های اجرایی فوتبال ایران را در مقابل نمایندگان و مسئولان فوتبال جهان به تصویر کشید. اتفاقی که می تواند زمینه ساز میزبانی از رویدادهای مهمی در سطح بین المللی باشد.
مشاور فدراسیون فوتبال در امور فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی همچنین اضافه کرد:در مراسم اهدای جام بانوانی با پوشش مناسب و لباس های اقوام مختلف ایران اسلامی حضور یافتند که هم نشان دهنده توجه به الزامات فرهنگی ما بود و هم به صورت نمادین در واقع جوایز و جام توسط نمایندگان همه اقوام ایرانی اهدا شد. در مجموع باید بگویم تمامی بخش های این مراسم مطابق استانداردهای AFC اجرا شد و این یک موفقیت بزرگ برای فوتبال ایران است.
زمان آبادی در پایان گفت: این مسابقه باید نمادی برای رفع تمامی نواقص و مشکلات بخش های مختلف فوتبال ما باشد. در واقع نشان دادیم که می توانیم تمامی مسابقات را در چنین سطح و استانداردی برگزار کنیم و این بسیار ارزشمند است. حتی از بعد فرهنگی و فضای ورزشگاه هم دیدیم که یکی از پر تماشاگرترین بازی های لیگ قهرمانان آسیا در تهران برگزار شد و خوشبختانه هیچ مشکلی وجود نداشت. حتی تماشاگران پرسپولیس بعد از اینکه شاهد قهرمانی تیم رقیب بودند رفتار بسیار زیبا و شایسته ای نشان دادند ، تیم خودشان را تشویق کردند و به حریف احترام گذاشتند. اینها نشان می دهد که می توانیم فضایی فرهنگی در ورزشگاهها ایجاد کنیم که عاری از هرگونه ناهنجاری و رفتار نامناسب باشد.