تعداد بازدید خبر: 666
1394/07/01-10:16
عرب عامری: ماهیت برگزاری فستیوال ملی شناسایی استعدادهای برتر استان ها است /
به دنبال برگزاری فستیوال های استانی فوتبال پایه بانوان، فستیوال ملی از تاریخ 18 لغایت 20 مهرماه برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ دکتر عرب عامری درخصوص برگزاری این فستیوال ملی گفت: ما برای اینکه بتوانیم تیم های ملی خوبی در رده های مختلف داشته باشیم، نیاز به تربیت و پرورش صحیح تیم های پایه داریم. بر این اساس کمیته بانوان با جدیت تشکیل تیم های پایه را با حضور برترین ها پیگیری و در این راستا فستیوال ملی دختران را در مهرماه با حضور تیم های نونهال باشگاهی، آموزش و پرورشی و مدارس فوتبالی برگزار خواهد کرد. 
وی در ادامه افزود: ماهیت برگزاری این فستیوال ملی شناسایی استعدادهای برتر استان هاست. تاکنون 7 استان فستیوال استانی خود را برگزار کرده و حداقل 15 استان آمادگی شان را برای برگزاری فستیوال استانی به ما اعلام کرده اند.
نایب رئیس امور بانوان گفت: ما برای افزایش کیفیت فستیوال ملی پیش رو، استعدادیاب های خانم خود را از سوی فدراسیون به استان ها اعزام کرده ایم تا مسابقاتی که در سطح استان ها برگزار می شود را نظارت و ارزیابی کنند و در نهایت گزارش آنها در کمیته بانوان نیز مورد بررسی قرار می گیرد. لازم به توضیح است که در خیلی از استان ها تاکنون فوتبال پایه نداشتیم و امسال برای اولین بار است که این استان ها فوتبال را در این رده سنی تجربه می کنند. 
وی در پایان صحبت های خود تأکید کرد: در فستیوال های استانی و به دنبال آن ملی نه تنها بازیکنان نخبه شناسایی می شوند، بلکه مربیان برتر نیز انتخاب خواهند شد.