تعداد بازدید خبر: 506
1396/11/25-19:32

شانزدهمین نشست کارگروه ارتقاء و توسعه فوتبال بعدازظهر امروز در محل مرکز ملی فوتبال برگزار شد.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در این نشست که با حضور محمدرضا ساکت، دکتر لیلا صوفی زاده، مرتضی محصص، فریدون معینی، دکتر مصطفی زارعی، محمداسماعیل قاسمی سهیل مهدی، سعید فتاحی، رضا عبدی و شادی مهینی حضور داشتند، اعضا به بررسی برگزاری سومین همایش بین المللی علم و فوتبال در اردیبهشت ماه پرداخته که در نهایت مقرر شد تا کارگروهی تشکیل و درباره برگزاری این همایش به بهترین نحو ممکن و همچنین بحث محتوای این سمینار به بحث و تبادل نظر پرداختند. 
از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه گزارش طرح جدید رتبه بندی آکادمی باشگاهها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که مقرر شد تا آیین نامه و دستورالعمل مربوطه در این بخش تهیه و پس از تایید اعضای کارگروه، به تصویب هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برسید.
گفتنی است،  براساس برگزاری هرساله فستیوال فوتبال دختران در رده 13 سال، مقرر شد تا با جرای نظام استعدادیابی فوتبال بانوان  ،نفرات منتخب به طور مستمر در کمپ های آموزشی زیر نظر مربیان پایه فعالیت کنند. همچنین مسابقات فوتبال بانوان در رده سنی 15 سال با حضور 16 تیم از استانهای کشور برگزار شود. ضمن اینکه مرحله مقدماتی این رده سنی برگزار و قرار است 8 تیم برتر در مرحله نهایی به رقابت بپردازند.
لازم به ذکر است، استعدادیابی در بخش 16 سال در اولویت کار استانها قرار گیرد تا پس از برگزاری مسابقات مناطق 9 گانه ، نفرات منتخب ارزیابی و به تیم ملی معرفی شوند.
در پایان این نشست، طرح برگزاری رقابتهای 17 سال پسران و بانوان مطرح و مقرر شد تا بررسی های نهایی در اینباره صورت گیرد.