تعداد بازدید خبر: 661
1395/12/17-14:50
همزمان با برگزاری روز جهانی فوتبال بانوان، فدراسیون فوتبال ایران نیز اقدام به برگزاری فستیوال روز جهانی در کشورمان کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در این جشنواره یک روزه به منظور ارتقا سطح فوتبال برنامه های آموزشی نظیر دارت فوتبالی، حمل توب، عکس العمل بازیکنان در شرایط مختلف، داوری و پزشکی بین63 فوتبال آموز برگزار شد.
تیم های منتخب آموزش و پرورش استان تهران در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، تیم منتخب جوانان استان تهران و مدرسه فوتبال اردلان در این فستیال یک روزه حضور داشتند.
همچنین کمیته فرهنگی در این برنامه علاوه بر اجرای برنامه مفرح و شاد از گروه دستان گویا که به معرفی شهرهای ایران پرداخته و نمایش های مختلفی را طبق آداب و رسوم و فرهنگ های مردم ایران وجود دارد، به اجرا گذاشتند.
سمیه دهقانیان، مسئول فنی فستیوال یک روزه که به مناسبت روز جهانی فوتبال بانوان برگزار شد، گفت: از بهترین های فوتبال و فوتسال در مقطع آموزش و پرورش و باشگاهی در این فستیوال یک روزه دعوت شده و برای شرکت در کارگاه های آموزشی از آنها استفاده کردیم. همچنین از تیم اوکراین در این فستیوال یک روزه به منظور همبستگی بین زنان فوتبالیست دعوت کردیم.
همچنین از سوی سامانه 9090 و کمیته فنی فستیوال به 15 نفر از بهترین بازیکنان در کارگاههای آموزشی هدایای نفیسی اهدا شد. 
گفتنی است، مسئولیت اجرایی این برنامه بر عهده المیرا ثمینی پور، مسئولیت فنی بر عهده سمیه دهقانیان، مسئولیت اجرای فنی گارکاه های آموزشی بر عهده نیلوفر اردلان و مسئولیت برنامه های فرهنگی بر عهده بهارک کاظم بود.
این مراسم در مرکز تیم های ملی ایران با حضور دکتر علیرضا اسدی، دکتر لیلا صوفی زاده، غلامحسین زمان آبادی، حسن کامرانی فر، اژدر شهابی، جمعی از پیشکسوتان و اصحاب رسانه به همراه تیم های ملی فوتبال جوانان و بزرگسالان ایران و اوکراین و معصومه جهانچی از ساعت 9:30 صبح امروز برگزار شد.
در حاشیه این مراسم آتوسا حجازی، فرشته کریمی و فرزانه توسلی حضور داشتند.