تعداد بازدید خبر: 608
1394/08/11-12:03
عرب عامری: آینده فوتبال ایران با حضور فوتبال آموزان نخبه تامین می شود/
رئیس کمیته بانوان درباره برگزاری اولین دوره فستیوال فوتبال پایه دختران کشور و حضور تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی گواتمالا با سایت رسمی فدراسیون گفت و گو کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ دکتر الهه عرب عامری، رئیس کمیته بانوان درباره برگزاری اولین دوره فستیوال فوتبال پایه دختران کشور گفت: این فستیوال می تواند کمک بسزایی برای شناخت بازیکنان نخبه و با استعداد در سطح کشور برای ما باشد. ما نیاز داریم تا تیم های پایه خود را تقویت کنیم و در مسابقات مختلف بین المللی حضور داشته باشیم. بر همین اساس برگزاری این فستیوال در امسال و سالهای آتی می تواند آینده فوتبال ایران را تامین کند چرا که برترین ها را شناسایی کرده و از آنها برای حضور در تیم های ملی استفاده خواهیم کرد.
وی افزود: از 23 استان کشور در این فستیوال حضور دارند و در مجموع حدود322 بازیکن به همراه مربیان و سرپرستان خود در اردوگاه ایثار کردان کرج فعالیتهای فرهنگی، آموزشی، قوانین فوتبال پایه و در واقع مسابقه ای بدون تعیین برنده و بازنده را برگزار می کنند. در همین راستا از 13 استان کشور، استعدادیابهایی را دعوت کرده ایم که علاوه برحضور در دوره آموزشی استعدادیابی، بازیکنان مستعد را انتخاب و به ما معرفی می کنند. ضمن اینکه برنامه های فرهنگی متنوعی را برای فوتبال آموزان در نظر گرفته ایم و 10 کارگاه آموزشی برای شرکت کنندگان برگزار می کنیم.
رئیس کمیته بانوان ادامه داد: زمانی که تیم ملی فوتسال ایران عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد، انگیزه ای در میان خانواده ها ایجاد شد که شاید روزی فرزندانشان برای این مرز و بوم افتخار آفرین باشند. بر همین اساس استقبالی که در اولین دوره فستیوال دختران از سوی خانواده ها و استانها آن هم در شرایط زمان تحصیلی و آب و هوای سرد و بارانی، صورت گرفته، بسیار مناسب و مطلوب است.
نایب رئیس فدراسیون در امور بانوان درباره حضور تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی گواتمالا در پایان گفت: نامه ای را از فدراسیون فوتبال گواتمالا دریافت کرده ایم که آنها به ما پیشنهاد داده اند به آلمان برویم و ویزای شینگین بگیریم و سپس اقدامات بعدی را برای ویزای گواتمالا انجام دهیم. ما تمامی شرایط و وضعیت سفر و همچنین حضور تیم ملی فوتسال را در کشور گواتمالا در نظر می گیریم و شک نکنید تمام تلاش خود را برای شرکت بازیکنان در این دوره از بازیها بکار خواهیم گرفت.