تعداد بازدید خبر: 381
1397/10/05-14:15
اصفهانیان:  می خواهیم در بازی دوستانه تیم ملی امید سیستم ویدئو چک را امتحان کنیم /
رئیس کمیته داوران در حاشیه اختتامیه کلاس داوری فیفا گفت: هدف اصلی ما این است در مسابقات آسیایی و جهانی از داوران ایرانی بیشتر استفاده شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، فریدون اصفهانیان در این باره گفت: در وهله اول باید از زحمات فدراسیون فوتبال و راس آن مهدی تاج برای توسعه همه جانبه فوتبال تشکر کنم و امیدوارم با همکاری این عزیزان بتوانیم برای رشد و توسعه فوتبال موثر باشیم.
رئیس کمیته داوران در ادامه درباره حضور مدرسین بین المللی  فیفا در این دوره بیان کرد: با توجه به درخواستی که هر سال از فیفا داریم، دوره داوری فوتبال فیفا را برای داوران لیگ برتر و دسته اول زیر 35 سال که توانایی بالایی داشتند را برگزار کردیم. آنچه مسلم است با برگزاری این کلاسها می توانیم سطح علمی داوران را بالا ببریم و در آینده داوران قوی تری در مسابقات بین المللی داشته باشیم. هدف اصلی ما این است در مسابقات آسیایی و حتی جهانی از داوران ایرانی بیشتر استفاده شود. 
وی در ادامه افزود: همچنین 5 مدرس و ناظر داوری ما در این کلاس حضور داشتند تا علم تدریس خود را افزایش دهند. بدون شک این کلاس برای جامعه داوری ما مفید بود، امیدوارم داوران جوان از تجربیات مدرسین این کلاس به نحو احسن استفاده کرده باشند و فوتبال و دانش داوری خود را به روز کنند.
عضو هیات رئیسه فدراسیون درباره راه اندازی سیستم VAR گفت: در روز دوم کلاس که داوران تست های آمادگی جسمانی خود را در ورزشگاه دستگردی زیر نظر مانیام برگزار می کردند، سیستم ویدئو چک را آزمایش کردیم.  البته هنوز نواقصی وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم. قصد داریم در اولین اردوی تیم ملی در مرکز ملی فوتبال در یک بازی دوستانه تیم ملی امید یا نوجوانان این سیستم را امتحان کنیم.
وی افزود: آنچه مسلم است داوران و کمک داوران باید آموزش های لازم در این مقوله را ببیند. معتقدم اگر همه دست به دست دهیم می توانیم در نیم فصل دوم از سیستم ویدئو چک استفاده کنیم.
اصفهانیان در ادامه درباه اینکه پس از برگزاری این کلاس چقدر داوری ما رشد خواهد داشت و اشتباهات کمتر خواهد شد،‌ گفت: انتظارات ما باید معقول باشد، اما برگزاری هر دوره آموزشی باعث رشد و پیشرفت آن رشته ورزشی می‌شود.  کمیته و دپارتمان داوران تلاش می کند که داوران را با علم روز دنیا آشنا و امکانات لازم در اختیارشان قرار دهد.
رئیس کمیته داوران در پایان تاکید کرد: امیدوارم میزبان خوبی برای محمدصالح سوبخیدن – مدرس دانش داوری و گانسان مانیام – مدرس آمادگی جسمانی که از مدرسان خوب فیفا هستند، بوده باشیم.