تعداد بازدید خبر: 226
1397/07/25-08:52
مشاور فدراسیون فوتبال در امور مسئولیت های فرهنگی  اجتماعی گفت:بانوان به همراه خود فرهنگ و رفتار متفاوتی به ورزشگاه آوردند. 


به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، غلامحسین زمان آبادی درباره  حضور بانوان ایرانی به عنوان تماشاگران یک مسابقه فوتبال گفت:این موضوع با توجه به موضوعات مطرح شده توسط فیفا،آزمون مناسبی بود تا شرایط و البته مشکلات و کاستی ها را به خوبی شناسایی کنیم. مساله مهم در این باره بحث زیرساخت ها است. در همین مدت در این باره اقدامات اولیه صورت گرفته و گام های مهمی برداشته شده است.
وی اضافه کرد:با توجه به امکاناتی که تا امروز فراهم شده در بازی دوستانه ایران و بولیوی شاهد حضور جمعی از بانوان علاقمند به فوتبال بودیم. در واقع در این حضور همه مشکلات و آسیب ها ارزیابی شد. با این وجود بانوان با خودشان فرهنگ و رفتار متفاوتی هم به ورزشگاه آوردند. دیدیم که شعارهای جالب توجهی می دادند ، بعد از بازی سکوها را تمیز کردند ، زباله ها را جمع کردند و به نوعی شور و نشاط جالبی در استادیوم به وجود آوردند. بازخوردهای بیرونی هم بسیار مثبت و جالب توجه بود. اینکه تصاویر و عکس های شادی بانوان سرفراز ایرانی با حفظ کلیه شئونات از دیشب در بسیاری از رسانه های خارجی بازتاب داشته اتفاق مهمی محسوب می شود.
مشاور فدراسیون فوتبال در امور مسئولیت های فرهنگی  اجتماعی همچنین در پایان گفت:برخلاف برخی اخباری که منتشر شده ، تا امروز مجوزی برای حضور بانوان در بازی های آتی و خصوصا مسابقه پرسپولیس و السد قطر صادر نشده  و چنین خبری صحت ندارد.