تعداد بازدید خبر: 365
1397/09/17-15:18
سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 13 سال برگزاری اردوی آماده سازی این تیم را گام مهمی برای تقویت فوتبال پایه در رده ملی  طی سال های آتی ارزیابی کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، حیدر شریفی با اشاره به آغاز اردوی تیم ملی فوتبال نونهالان زیر 13 سال در این خصوص گفت: ما در این مرحله 30 بازیکن را به اردو دعوت کردیم و هر روز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تمرینات را برگزار خواهیم کرد. طبق برنامه قرار است بانک اطلاعات و شناسنامه فنی صحیحی از تیم ایجاد شود بر مبنای شرایط جسمی و میزان آمادگی بدنی بازیکنان همچنین توانمندی ها و سایر موارد که در طول روند پیشرفت و رشد بازیکنان این رده به مربیان کمک قابل توجهی می کند.
شریفی اضافه کرد: دو بازی دوستانه در نظر گرفته شده تا محک مناسبی برای ارزیابی فنی بازیکنان باشد و در ادامه تلاش می کنیم اعضای تیم را به سطح مطلوبی برسانیم تا بتوانند به تیم های بعدی رده پایه ازجمله تیم ملی زیر 14 سال و تیم ملی نوجوانان در سال های آتی راه یابند. به طور کلی اینگونه برنامه ها طولانی مدت می تواند موجب تقویت تیم های پایه در سطوح مختلف گردد و بانک اطلاعاتی جامعی را شکل دهد که به آینده فوتبال پایه کشور در رده ملی کمک کند.
وی در پایان گفت:روند بررسی عملکرد بازیکنان استان ها برای انتخاب نفرات برتر همچنان با استعدادیابی دقیق دنبال می شود و بیش از 1000 بازیکن در همین مسیر تحت نظر استعدادیابان قرار گرفته اند. اردوهای استعدادیابی و فستیوال ها در این بخش تاثیر زیادی دارند و ما شاهد اجرای یک پروژه بلند مدت هستیم که می تواند اهداف فوتبال پایه را محقق سازد.