تعداد بازدید خبر: 868
1394/08/13-11:40
دکتر اسدی: هدف ما شناسایی برترین استعداهای بانوان است/
دبیر کل فدراسیون درمراسم افتتاحیه فستیوال فوتبال دختران زیر 12 سال گفت: با هدف انتخاب برترین ها، تیم های فوتبال و فوتسال پایه را تشکیل خواهیم داد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ دکتر علیرضا اسدیف دبیر کل فدراسیون فوتبال در حاشیه نخستین جشنواره استعداد یابی دختران زیر 12 سال کشور که با حضور 320 فوتبال آموز از 23 استان کشور در منطقه کردان کرج برگزار شد،در جمع  خبرنگاران گفت: هدف همه ما موفقیت تیم ملی و پیروزی این تیم در عرصه های مختلف است.
دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اهداف برگزاری جشنواره استعداد یابی دختران زیر 12 سال کشور،افزود: هدف ما شناسایی برترین استعداهای فوتبال و فوتسال در رده پایه زنان کشور است تا بتوانیم با تشکیل تیم نونهالان پشتوانه سازی خوبی برای تیم ملی داشته باشیم.
دکتر اسدی ادامه داد: باید با برنامه ریزی و ایجاد فضای مناسب به فوتبال زنان کمک کنیم تا از نظر ساختاری برنامه هایی برای شناسایی برترین های استعدادهای زیر12 سال در استان های کشور برگزار شده است و امروز این برنامه در قالب جشنوراه فرهنگی ، تربیتی و تفریحی برای این دختران برگزار می شود تا برترین ها شناسایی و در قالب تیم پایه قرار گیرند.
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: باتوجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند باید تغییری در نگرش مدیریت ورزش کشور صورت گیرد تا با توجه به عرف جامعه و شرع، فضای مناسب برای زنان در عرصه ورزش فراهم شود.
وی در پایان با اشاره به قهرمانی تیم فوتسال زنان در نخستین جام فوتسال ملت های آسیا گفت: این موفقیت فضای خوبی در کشور ایجاد کرد تا خانواده ها با اطمینان بیشتر از ورزش زنان و دختران حمایت کنند.