تعداد بازدید خبر: 400
1395/01/22-23:40
تاج: دنبال فضایی مناسب و پویا برای فوتبال هستیم /
رییس فدراسیون فوتبال می گوید 23 هفته از لیگ امسال در روزهای آخر هفته برگزار می‌شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، مهدی تاج در آغاز مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتبال ایران با تشکر از همه کسانی که در این مراسم حاضر شدند گفت: من عددی را به دست آوردهام که آن را خدمت شما میگویم. 23 هفته از مسابقات لیگ برتر در اواخر هفته اتفاق میافتد. حدود سه چهار سال است که برای لیگ مان برنامه یک ساله در نظر میگیریم و همه باشگاه‌ها از برنامه‌هایشان خبر دارند. ما از الان برنامه تیم ملی و مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا را می دانیم.
رییس فدراسیون فوتبال گفت:‌ به دنبال این هستیم که لیگ‌مان پرارزش شود و ارزش جام حذفی را بالا ببریم. تا هفته چهارم لیگ برتر نقل و انتقالات را خواهیم داشت و درباره همه این موارد در سازمان لیگ بحث و تبادل نظر شده است. در جلسه هم اندیشی امروز که با حضور مدیران باشگاه‌ها انجام شده بود گفتم که لیگ ما نباید سکون و سکوت داشته باشد و ما به همه آحاد مردم و رسانه‌ها باید پاسخگو باشیم. امسال سال سختی برای تیم ملی خواهد بود و باید به این تیم کمک کنیم. تیم ملی نقطه اوج و اقتدار فوتبال ماست و باید لیگی خوب و پربار داشته باشیم.
تاج با اشاره به حضور امیر عابدینی در کمیته اقتصادی و بازاریابی گفت: در این زمینه از او استفاده خواهیم کرد و پذیرفته اند که به ما کمک کنند. من از مسئولان اپراتور همراه اول تشکر میکنم که به کمک فوتبال شتافته‌اند که با هیچ پدیدهای در دنیا قابل مقایسه نیست. این قابل توجه مردم است حتی وقتی لیگ‌مان هم تعطیل است فوتبال اصلی‌ترین بحث جوانان و مردم است. همچنین اسدی را امروز به عنوان دبیرکل انتصاب کردیم. از بقیه عزیزانی هم که در مجموعه ما حضور دارند تشکر میکنم. از مشاور بین الملل هم در این زمینه استفاده کرده‌ایم و از حضور آصفی برای تدارکات مناسب بهره می بریم. برای کمیته استان‌ها از بهاروند استفاده می شود و انتصابهای دیگری هم در فوتبال در آیندهای نزدیک انجام خواهد شد و سامانه بسیار خوبی خواهیم داشت. براتی به عنوان رییس کمیته حقوقی انتخاب شد و تلاش ما این است که به طور پیوسته حرکتهایی را به کمک باشگاهها انجام دهیم و سیستم پاسخگویی داشته باشیم. امیدوارم امسال لیگ بسیار خوب و مناسب و در خدمت تیم ملی داشته باشیم.
تاج ادامه داد: باید یک گام گسترده و توانمند برای تیم ملی فوتبال در جام جهانی برداریم. باید در کشورمان لیگ فوتسال و فوتبال پویا داشته باشیم. فوتسال ما اول آسیا و ششم دنیاست. فوتسال بانوان اول آسیا و هفتم جهان است ولی لیگمان بی جان بوده است. تصویب شد که از محل قرارداد بازیکنان 5 درصد کسر شود. اگر باشگاهی تیم بانوان و فوتسال داشته باشد 3 درصد را از آنها و 2 درصد از قراردادها کم می کنیم و جایزهای برای لیگهای بانوان و لیگ فوتسال خواهیم داشت. ما حتما باید منتظر یک فوتسال و لیگ بانوان پویا باشیم. فکر میکنم توانستیم عدد آن را تامین کنیم. ان‌شاالله در فدراسیون فوتبال همه با هم دست به دست میدهیم که قوانین مناسبی داشته باشیم. ما آهسته و پیوسته حرکت میکنیم و وارد هیاهو نمی شویم. فضایی که دنبال آن هستیم آرام کردن فوتبال است. هر بحثی درباره فوتبال است امیدوارم مراجع قضایی و ذی صلاح به آن رسیدگی کنند. ما به دنبال فضایی مناسب و پویا برای فوتبال هستیم.
رییس فدراسیون فوتبال گفت: انتصابهایی هم که برای فوتبال داشته ایم مناسب بوده است. برای سازمان لیگ از آقای کاظمی استفاده میکنیم. من از او شناخت دارم و بعضی وقت ها به شوخی می گویم او از زمان احمدشاه در فوتبال حضور دارد. ما به دنبال پیوستگی در سیستم فوتبال بودهایم و این گسستگی سابق را رفع میکنیم و از حضور فردی مانند آقای ساکت استفاده میکنیم. امروز جلسه‌ای با مدیران باشگاه‌ها داشتیم و می خواهیم شرایط مناسبی را برای تیم ملی فراهم کنیم. باید شرایط مناسبی برای تیم های ملی فراهم شود. به گونه ای که تیم های ملی نوجوانان، امید، جوانان پیوسته شود.