تعداد بازدید خبر: 259
1397/07/24-22:15
کارلوس کی‌روش: این چالش را پذیرفتم چون می‌خواستم به هشت سال از زندگی خودم متعهد باشم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، کارلوس‌کی روش پس از برتری دو بر يک تیم ملی برابر تيم ملی بولیوی و در کنفرانس مطبوعاتی گفت: بازی بسیار خوبی را شاهد بودیم. فوتبال مدرن با کارهای ترکیبی در آن انجام شد و من مطمئنم هستم هواداران فوتبال راضی به منزل می روند. چون فوتبال خوبی را از نظر حفظ توپ، کارهای ترکیبی و هجومی شاهد بودیم.
وی افزود: مسیر طولانی را پیش رو داری و باید کارایی ما بیشتر شود. ما ۲ گل زدیم اما باید حداقل ۴ گل به ثمر می‌رساندیم. به نظر من نتیجه بازی‌های آماده سازی مهم نیست. مهم‌ترین مطلب حفظ هماهنگی بود. فکر می‌کنم تک تک بازیکنان مستحق تبریک و تحسین و لیاقت بهترین امکانات در جهت رسیدن به بهترین آمادگی را دارند.
کی روش در ادامه گفت: از هوادارانی که در ورزشگاه حضور داشتند تشکر می‌کنم. هنوز بازی‌های ماه آینده میلادی برای ما باقی مانده و امیدواریم در فیفا دی های پیش رو بتوانیم با دو تیم دیگر بازی کنیم. تلاش مان این است که اردوهای تیم ملی را در خانه‌های هواداران دیگر فوتبال ایران که در شهرهای تبریز، اصفهان، شیراز و یا سایر شهرها هستند برگزار کنیم.
وی ادامه داد: البته باید با تیم‌های مهمان صحبت کنیم و هماهنگی لازم را برای بازی در شهرهای دیگر ایران فراهم کنیم و تیم ملی را به هواداران نزدیک کنیم.
سرمربی تیم ملی ایران درباره حضور بانوان هوادار در ورزشگاه آزادی گفت: خوشحالم. در درجه اول از لذتی که بازیکنان از حضور خواهران و مادران‌شان احساس کردند خوشحال هستم. آنها سال‌ها دوست داشتند بازیکنان را در زمین ببینند. عذرخواهی می‌کنم، اما من هم خود ار بخشی از این فرهنگ می دانم. در جامعه ما این یک مسئله فرهنگی و حساس است، بنده فکر می‌کنم آینده فوق‌ا‌لعاده‌ای در انتظار ایران است و اگر این شروع مسیر هم باشد باید خوش‌آمد گفت به آن. مطمئنم بقیه جهان هم به این موضوع بسیار احترام خواهند گذاشت. مطمئنم این مسئله‌ای است باید در دست مسئولان باشد. البته باید اقرار کنم که بسیار جالب بود بانوان امروز در ورزشگاه تیم ملی را تشویق کردند.
وی در مورد بازیکنان مصدوم تیم ملی و تاثیر آن در خط دفاعی گفت: مطمئنا دوست نداریم هیچ بازیکنی مصدوم باشد. این قبیل بازی‌ها فرصتی برای بازیکنانی است که خود را نشان دهند. مرتضی پور علی گنجی بازیکن مهمی برای ما است اما نوع بازی روزبه چشمی و مجید حسینی و تداوم کارهای این دو بازیکن در بعد دفاعی، موجب امیدواری ما شد. اگر به خاطر داشته باشید، روزبه چشمی در استقلال هافبک بود اما من او را برای دفاع وسط آماده کردم.
وی افزود: مجید حسینی قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تنها در یک بازی حضور داشت اما به یک مدافع با استحکام بالا تبدیل شده است. این دفاع وسط ها برای ۱۰ سال آینده فوتبال ایران کافی هستند. مطمئنا یک تیم خوب از بازیکنانی با کیفیت بالا تشکیل شده است. یک بار دیگر عرض می کنم نسبت به قبل در شرایط بهتری هستیم. البته هنوز در جایگاهی که می خواهیم و یا بقیه عاشق آن هستند، نیستیم.
کی روش درباره ضد حملات تیمش در این بازی گفت: ما به دو سبک مختلف بازی کردیم. انتقال توپ‌های ما سریع بود و انتقال قطری را درون زمین دیدم. در نیمه دوم سعی کردیم توپ را بیشتر کنترل کنیم و با پاس‌های بیشتری بازی کنیم. البته فکر می کنم فوتبال خوبی را نشان دادیم اما در گل زدن کمی خجالتی بودیم و باید این موضوع را جبران کنیم. اگر صحبت‌های من مقداری از خضوع و افتادگی فاصله دارد به شخصه فکر می کنم شما در ایران فرصت های چندانی برای دیدن فوتبالی با این سطح ندارید. با کمال احترام فوتبالی که امروز دیدید، در سطح دیگری بود.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه چه مسیری را برای قهرمانی تیم ملی در جام ملت های آسیا دنبال می کند، گفت: وقتی تاج و اسلامیان از من دعوت کردند، قراردادم را تمدید کنم، در آن برهه جزوی از برنامه من نبود که پیشنهاد شش ماهه را قبول کنم چون پیشنهادهایی به مدت چهار سال داشتم. این چالش را پذیرفتم چون می‌خواستم به هشت سال از زندگی خودم متعهد باشم. به اتفاقاتی که در این هشت سال رخ داد. برای بعضی‌ها که به این مسائل اهمیت و ارزش قائل نیستند باید بگویم من و کادرم فداکاری های زیادی کردیم.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم استحقاق این را داریم که برای قهرمانی در امارات رقابتو تلاش کنیم. باید چه کار کنیم که مستحق این فرصت باشیم. چه کاری دیگری باید انجام دهیم که احترام بعضی از افراد را کسب کنیم. چه کار دیگری باید انجام دهیم که راه حل‌های مناسب باری آماده سازی تیم پیدا کنیم. چه کار دیگری باید انجام دهم که احترام بعضی از افراد را در این کشور به دست بیاوریم؛ افرادی که به صورت سیستماتیک به ما بی حرمتی می کنند؟ دیگر چه کار باید کنیم؟ واقعا شگفت زده هستم به خاطر بازیکنان. آن ها به تیم ملی متعهد هستند و فوتبال خوبی بازی می کنند. تلاش می کنیم اما در فیفا دی های اخیر از دو  فرصت فقط یک فرصت را استفاده کردیم.
کی روش گفت: از طریق دوستم سرمربی بولیوی توانستیم این فرصت را نجات دهیم و بازی کنیم. بازی قبل با ازبکستان هم اینطور بود. اگر صادقانه بگویم من از این همه بی احترامی خسته هستم. توهین ها و دروغ هایی که به ما می گویند ناراحت کننده است. اگر ما را در ایران نمی خواهید، رو در رو بگویید. برخی از اصحاب رسانه و بعضی مربیان خاص همیشه همان ارکستر هستند. ولی متاسفانه رهبران ارکست صورت خود را نشان نمی دهند. ان‌شاءالله خدا کمک می کند که قدرت ادامه کار را داشته باشم.
سرمربی تیم ملی ایران گفت: بازیکنانم، کادر ما و رئیس فدراسیون استحقاق کمی احترام را داریم. دیگر چه کار باید انجام دهیم که به ما احترام بگذارند.